fot. Turner Sports/ELEAGUE

Przed nami drugi etap Majora. Virtus.pro zagra już o 17:15

Długo czekaliśmy na ten moment, ale w końcu nadszedł! Virtus.pro po prawie dwóch miesiącach wraca na lanowy turniej i nie jest to byle jaki turniej. Mowa jest bowiem o ELEAGUE Major Boston 2018, czyli wydarzeniu, które dla CS-owych zapaleńców jest bez wątpienia jednym z najważniejszych w całym roku.

Po fazie nowych pretendentów, w której udział wzięło kilka drużyn według wielu nie zasługujących w ogóle na grę na Majorze, przyszła pora na fazę nowych legend. Do dziewięciu drużyn, które awans wywalczyły sobie przed kilkoma dniami do walki o mistrzowski tytuł włącza się także siedem zespołów, które status legendy zdobyły podczas PGL Major Kraków. Patrząc na grono uczestników startującego dzisiaj etapu możemy być pewni jednego – emocji nie będzie brakowało.

Virtus.pro swój udział w Majorze rozpocznie od potyczki z Quantum Bellator Fire, po którym nikt nie spodziewał się awansu do drugiego etapu. W większości rosyjski skład nie powinien jednak być zagrożeniem dla Virtusów, ale – jak zapowiada sam Wiktor „TaZ” Wojtas: „nie będzie tak łatwo, jak myślicie”.

Później do gry wkroczą kolejne formacje – Fnatic postara się zrewanżować FaZe Clanowi za porażki w półfinałach EPL Season 6 i ECS Season 4, mousesports sprawdzi formę Astralis i wracającego po problemach zdrowotnych Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza, a amerykańskie Cloud9 na własnej skórze przekona się, czy G2 faktycznie jest tak groźne, jak wielu sądzi. W dwóch ostatnich meczach pierwszego dnia fazy nowych legend czekać będą na nas derby regionu CIS – Gambit Esports vs Natus Vincere oraz starcie SK Gaming ze Space Soldiers. Czy Turcy, podobnie jak na ESL One Cologne 2017, będą w stanie zaskoczyć Brazylijczyków?

Harmonogram najbliższych meczów ELEAGUE Major Boston 2018 przedstawia się następująco:

19 stycznia
16:00 North vs Vega Squadron BO1
17:15 Virtus.pro vs Quantum Bellator Fire BO1
18:30 BIG vs Team Liquid BO1
19:45 Fnatic vs FaZe Clan BO1
21:00 Astralis vs mousesports BO1
22:15 Cloud9 vs G2 Esports BO1
23:30 Gambit Esports vs Natus Vincere BO1
20 stycznia
00:45 SK Gaming vs Space Soldiers BO1

Polskojęzyczna transmisja dostępna będzie na kanale GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos

Pora rozpocząć sezon 2018 EU LCS! G2 vs Misfits w meczu otwarcia

Czas rozpocząć najbardziej prestiżowe rozgrywki LoL-a w Europie – EU LCS! Po ciągnących się w nieskończoność dniach oczekiwania na start zmagań, wresz...