fot. Blizzard

xQc zawieszony i ukarany grzywną 2000 dolarów

Tyleż popularny, co kontrowersyjny zawodnik Dallas Fuel, Félix „xQc” Lengyel, został ukarany przez władze Overwatch League za niesportowe zachowanie. Kanadyjczyk w charakterystycznym dla siebie przypływie emocji w ostrych słowach wypowiedział się o reprezentancie Houston Outlaws, Austinie „Muma” Wilmocie. Nieparlamentarne słowa xQc pod adresem przyznającego się do homoseksualizmu Mumy spotkały się z bezpośrednią reakcją nie tylko ze strony władz Dallas Fuel, ale także ze strony Blizzarda.

xQc doskonale znany jest społeczności Overwatch za swój ekscentryzm i żywiołowe wypowiedzi. Drwiąc z Mumy na swoim prywatnym streamie natychmiast zdał sobie sprawę z negatywnego wydźwięku tych słów. Wkrótce potem oficjalnie przeprosił zawodnika Houston Outlaws tłumacząc się nieprzemyśleniem wypowiedzi, zanim było za późno. Sam Muma przyjął przeprosiny Kanadyjczyka i zapewnił, że nie czuje do niego urazy.


Wypowiedź xQc spotkała się z natychmiastową karą. Organizacja Dallas Fuel w pierwszej kolejności wycofała go ze składu na najbliższy mecz w Overwatch League i zapowiedziała dalsze konsekwencję. Kanadyjczyk został też ukarany przez Blizzard grzywną w wysokości 2000 dolarów oraz zawieszeniem na cztery kolejne spotkania ligi. Kilka godzin później władze Dallas Fuel ogłosiły, że zabronią xQc występów w całym pierwszym etapie Overwatch League, który potrwa aż do 10 lutego.

xQc już wcześniej był banowany z gry za swoje zachowanie, jednak kary te miały raczej charakter symboliczny. Zarząd Overwatch League tym razem dał jasno do zrozumienia, że nie zamierza tolerować niesportowego zachowania także poza samymi rozgrywkami.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vitality Jactroll

Jactroll przeciwko swojej dawnej formacji na start wieczoru z EU LCS

Gotowi na kolejne emocje związane z najlepszymi rozgrywkami LoL-a w Europie? Cóż, na przygotowania macie czas tylko do 17:00. Wtedy w stolicy Niemiec...