fot. Team Gullit

Ruud Gullit zakłada akademię FIFA

Związki piłkarzy z esportem od jakiegoś czasu nie są już niczym dziwnym. Wystarczy chociażby wspomnieć o Neymarze, który jest zapalonym graczem CS:GO oraz bliskim przyjacielem zawodników SK Gaming, oraz o André Gomesie, będącym od kilku miesięcy inwestorem G2 Esports. Teraz do tego grona dołączył również Ruud Gullit.

55-latek to legenda międzynarodowego futbolu, która na swoim koncie ma wiele osiągnięć, w tym także Mistrzostwo Europy z 1988 roku oraz Złotą Piłkę zdobytą rok wcześniej. Teraz jednak Holender zapragnął zaangażować się w nowy projekt, w efekcie którego powstała jego organizacja o jakże oryginalnej nazwie Team Gullit. Konkretniej mówiąc, były zawodnik Milanu i Chelsea postanowił stworzyć akademię dla zawodników aspirujących do zawodowej gry w FIFĘ.


Zainteresowałem się FIFĄ dzięki moim dwóm synom. Jeden z nich zawodowo gra w futbol, drugi natomiast czerpie więcej radości z gry w FIFĘ niż w rzeczywistą piłkę nożną – wyjaśnił Gullit. – Gdy w ubiegłym roku odwiedziłem FIFA World Championships zdałem sobie sprawę jak bardzo ogromny jest świat gier wideo. Strategia oraz wybory, które muszą podejmować gracze FIFA, są bardzo podobne do tych, z którymi spotkać się można w prawdziwym sporcie – dodał.

Jednocześnie poznaliśmy trzech pierwszych zawodników, którzy będą reprezentować barwy Teamu Gullit. Co ciekawe żaden z nich nie ukończył jeszcze 20. roku życia. Wszyscy oni będą mogli liczyć na wsparcie zatrudnionych w organizacji trenerów, których zadaniem będzie wspieranie rozwoju zawodników na różnych płaszczyznach.

Skład Team Gullit prezentuje się następująco:

  • Floris „florisacm” Jorna
  • Dani „Dani-Visser” Visser
  • Julian „Julianberg1203″ van den Berg
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ELEAGUE Major: mousesports vs Space Soldiers – statystyki graczy

Drugi etap ELEAGUE Major Boston 2018 zakończył się pojedynkiem mousesports ze Space Soldiers. Spotkanie to dostarczyło nam niesamowitych emocji, ale p...