fot. EA Sports

DhTekKz zwycięzcą FUT18 Champions Cup Barcelona

Wczorajszego wieczora zakończył się pierwszy turniej z cyklu Global Series, który wyłonić ma najlepszego gracza FIFA na świecie. Zwycięzcą okazał się być ledwie szesnastoletni Donnovan „DhTekKz” Hunt, który rozgrywał swoje mecze na Xbox One.

Weekend z turniejem w Barcelonie obfitował nam w ogromną liczbę spotkań. Aż 128 najlepszych graczy z Ligi Weekendowej zmierzyło się ze sobą o możliwość gry podczas play-offów, które odbędą się w czerwcu. Wśród uczestników znaleźć mogliśmy aż trzech polskich zawodników – Gracjana „elpolako” Gołębiewskiego, Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego oraz Damiana „damie” Augustyniaka. Niestety żadnemu z nich nie udało się wejść do play-offów, choć elpolako i damie byli dość blisko, notując ostatecznie bilans trzech wygranych i czterech porażek. Nieco gorzej poszło Miłoszowi, który zdobył o jedno zwycięstwo mniej.

Mistrzem został szesnastoletni DhTekKz, który z grupy wyszedł z bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek. Na swojej drodze do finału spotkał takich zawodników, jak Hashtag Ryan czy VfL MegaBit1, których z łatwością pokonał. W ostatnim meczu turnieju stoczył bój z Gonzalo „nicolas99fc” Villalbą, który także nie był dla niego zbyt wymagającym przeciwnikiem.

Do play-offów awansowali:

Xbox One PlayStation 4
Sakul970611 Testotier
NRaseck 7 mo_aubameyang
VfL MegaBit1848 FCB TheStrxngeR
Janoz YimmieHD
Hashtag Ryan StefanoPinna_21
Gorilla Unilad didychrislito
DhTekKz deto_official
DreamR nicolas99fc

Dzięki zwycięstwu z Nicolasem99fc, DhTekkKz otrzymał 22 000 dolarów, natomiast jego rywal z finału – 14 000 dolarów. Kolejny turniej z cyklu Global Series odbędzie się w kwietniu, natomiast kwalifikacje do niego w lutym. System rozgrywania będzie podobny do tego, który zaprezentowany został w Barcelonie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy rekord oglądalności jednego kanału Twitch.tv ustanowiony w czasie finału Majora

Wielki finał ELEAGUE Major Boston 2018, w którym Cloud9 podejmowało FaZe Clan, był niesamowicie interesujący i emocjonujący, dlatego nie można się dzi...