fot. ESL/Patrick Strack

TaZ odsunięty od podstawowego składu Virtus.pro! MICHU tymczasowym zastępcą

Wiktor „TaZ” Wojtas nie jest już członkiem pierwszego składu Virtus.pro! Legendarny polski gracz Counter-Strike’a, wielokrotny mistrz świata w wersji 1.6 oraz Global Offensive, póki co nie rozstaje się z organizacją, ale zastępował go będzie Michał „MICHU” Müller.

TaZ to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników CS-a nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Wojtas może pochwalić się triumfami w wielu turniejach najwyższej rangi. Nasz rodak sięgał po mistrzowskie tytuły chociażby na World Cyber Games, Electronic Sports World Cup czy Intel Extreme Masters. W czasach CS:GO TaZ zdołał chociażby zdobyć złoty i srebrny medal na Majorach.

Ostatni rok nie był jednak dla Virtus.pro i samego TaZa zbyt udany. Zespół dobrze zaprezentował się m.in. na ELEAGUE Major Atlanta 2017, DreamHack Masters Las Vegas, PGL Major Kraków czy EPICENTER 2017, ale słabych występów było zdecydowanie więcej. Rodzima piątka do niezbyt udanych musi zaliczyć m.in. IEM Katowice, ESL One Cologne czy ELEAGUE Major Boston 2018, gdzie straciła status legendy. Wojtas bardzo często nie prezentował się tak dobrze, jak oczekiwaliby tego chociażby fani.

Wiktora Wojtasa w Virtus.pro tymczasowo zastępował będzie Michał “MICHU” Müller. Virtus.pro w Kijowie i Katowicach wystąpi w następującym skłądzie:

  • Paweł „byali” Bieliński
  • Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski
  • Filip „NEO” Kubski
  • Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Michał „MICHU” Müller – stand-in
  • Jakub „kuben” Gurczyński – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mysterious Monkeys Kikis

Szata Maga +6 wygrywa pierwsze kwalifikacje do V4 Future Sports Festival

Wczoraj zakończyły się pierwsze otwarte polskie kwalifikacje do V4 Future Sports Festival w League of Legends. W zmaganiach wzięło udział 39 drużyn, r...