fot. Blizzard

Obchody księżycowego Roku Psa w Overwatch

Minionej nocy zadebiutowało drugie w 2018 roku sezonowe wydarzenie w Overwatch, tym razem związane bezpośrednio z obchodami chińskiego Roku Psa. Jak przy okazji każdego eventu, Blizzard uraczył nas niezliczoną liczbą nowych skórek, emotek i innych tego typu okazjonalnych graficznych elementów.

Na tym nie koniec nowości. Do gry powrócił tryb Capture the Flag, który od czasu ubiegłorocznego Roku Koguta przeszedł jednak pewne zmiany, których celem było ograniczenie remisowych rozstrzygnięć. Od teraz podniesienie flagi przeciwnika następuje od razu, ale niesie to za sobą pewne ograniczenia – użycie pewnych umiejętności bohaterów (jak np. plecak odrzutowy Winstona czy też sprint Żołnierza-76) wiązać się będzie z jej upuszczeniem. Ponadto twórcy gry wprowadzili specjalny tryb turniejowy dedykowany stricte CtF, w którym możemy poprawiać swoją rangę. Najlepsi na koniec wydarzenia otrzymają specjalny avatar.

Blizzard wprowadził też z dawna oczekiwaną możliwość wyboru skórek tuż przed startem meczu. Dotychczas mogliśmy robić to tylko przed rozpoczęciem wyszukiwania kolejnego spotkania, ale utyskiwania społeczności dotarły wreszcie do amerykańskich twórców, którzy postanowili wyjść im na przeciw. Najnowsza aktualizacja przyniosła również niewielkie modyfikacje dotyczące Żniwiarza oraz Pięści Zagłady. Dokładny spis wszystkich zmian znaleźć można pod tym adresem.

Rok Psa w Overwatch potrwa do 5 marca, czyli niemal miesiąc. Po upływie tego dnia specjalne skrzynki z łupami, z których wypadają okolicznościowe przedmioty, znikną z gry i ich zdobycie stanie się już niemożliwe.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Schalke Vander, G2 Jankos

Kiedyś kompani, dziś rywale. Jankos kontra Vander już dziś w EU LCS!

Entuzjaści najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek w LoL-a po kilku dniach oczekiwania w końcu będą mieli na czym zawiesić oko. Dzisiaj wieczo...