Pobelter
fot. Riot Games

Liquid, czy Cloud9? Walka o fotel lidera NA LCS już dziś!

Dzisiejszego wieczora czekają nas emocje związane z północnoamerykańskimi rozgrywkami w League of Legends, bowiem już o godzinie 23:00 rozpocznie się czwarta kolejka NA LCS. Przed nami pięć pierwszych spotkań najbardziej prestiżowej ligi zza wielkiej wody. Na ten moment sytuacja w tabeli rozgrywek wciąż jest bardzo niejasna, a na fotelu lidera ex aequo znajdują się aż trzy formacje: Cloud9, Echo Fox oraz Team Liquid.

Harmonogram pierwszego dnia czwartej kolejki NA LCS:

Sobota, 10 lutego 2018
23:00 Team SoloMid vs Clutch Gaming Bo1
Niedziela, 11 lutego 2018
00:00 Cloud9 vs Team Liquid Bo1
01:00 OpTic Gaming vs Counter Logic Gaming Bo1
02:00 100 Thieves vs FlyQuest Bo1
03:00 Echo Fox vs Golden Guardians Bo1

Na początku dnia będziemy mieli okazję zobaczyć walkę pomiędzy Teamem SoloMid a Clutch Gaming. Obie formacje znajdują się obecnie w środku zestawienia i wydają się prezentować dość podobną formę, dlatego też spodziewamy się raczej wyrównanego spotkania.

Następnie przyjdzie nam obejrzeć mecz na szczycie, w którym zmierzą się Cloud9 oraz Team Liquid. To starcie bez dwóch zdań będzie najciekawszym tego wieczoru, gdyż obie drużyny plasują się aktualnie na samej górze tabeli NA LCS. Niemniej, jeśli Liquid pokaże się z tak dobrej strony jak w ostatnich spotkaniach, to Cloud9 będzie miało sporo trudności, aby zwyciężyć.

Później o cenne punkty ligowe powalczą zawodnicy OpTic Gaming i Counter Logic Gaming. W tym przypadku łatwo jest wskazać murowanego faworyta. OpTic Gaming na ten moment jest jedną z najsłabszych ekip w NA LCS i nic nie wskazuje na to, aby nagle miało zacząć wygrywać z lepszymi od siebie formacjami.

Nieco lepiej wyglądają szanse na zwycięstwo FlyQuest w meczu z 100 Thieves. Oczywiście, WildTurtle i jego kompani są w stanie zaskoczyć „Złodziei”, lecz będzie to dla nich wyjątkowo trudne zadanie. Thieves potknęło się do tej pory dwa razy, ale nadal jest uważane za jeden z najsilniejszych zespołów NA LCS.

Dzień zakończy pojedynek Echo Fox z Golden Guardians. Aktualnie formacja Contractza jest zaskakująco słaba i trudno jest doszukiwać się jakichkolwiek pozytywów tej ekipy. Stojące z drugiej strony barykady Echo Fox powinno z łatwością poradzić sobie w tym meczu i zgarnąć kolejne punkty na swoje konto.

Transmisja

Wszystkie pojedynki NA LCS 2018 Spring Split są transmitowane w języku polskim na kanale ESL.TV Polska. Dzisiejsze mecze komentować będą: Michał „Avahir” Kudliński oraz Filip „Testree” Mątowski. Transmisja rozpocznie się o godzinie 23:00. Więcej informacji na temat północnoamerykańskich rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Derby Danii oraz SK vs C9 – trzeci dzień cs_summit 2 przed nami

Już dziś wieczorem wystartuje przedostatni dzień cs_summit 2. Wczoraj z zawodami pożegnali się reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz Vega Squadron, zaś...