NA LCS 2018 Battle Arena
fot. Riot Games

Zmiana harmonogramu NA LCS. Niedzielne mecze będą zaczynać się wcześniej

Od przyszłego, piątego tygodnia NA LCS harmonogram rozgrywek ulegnie zmianie. Dotychczas niedzielne spotkania rozpoczynały się o godzinie 23:00, podobnie jak mecze rozgrywane w sobotę. Jednak od 18 lutego północnoamerykańskie zmagania startować będą o dwie godziny wcześniej, czyli o 21:00.

Powodem tej zmiany jest chęć zapewnienia dogodnych godzin transmisji fanom, którzy w niedzielę nie mogą sobie pozwolić na siedzenie do późna. – (…) Większość fanów może zostać na dłużej w soboty, bo nazajutrz nie muszą iść do szkoły lub pracy, lecz nie mają takiej samej możliwości w niedziele – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie lolesports.com.

Dlaczego więc organizatorzy nie zdecydowali się zmienić również godzin sobotnich, aby unormować terminarz? To przez zmianę harmonogramu europejskich rozgrywek, które odbywają się teraz w piątki i soboty. Riot Games nie chce zmuszać entuzjastów obu LCS-ów do wyboru jednej transmisji, więc nakładanie jednych rozgrywek na drugie nie wchodziło w grę.

Jak wspomnieliśmy, terminarz ulegnie zmianie dopiero od piątej rundy NA LCS. Ten tydzień zostanie rozegrany w godzinach do których zdążyliśmy przywyknąć. Pierwszy mecz czwartej rundy rozpocznie się już dzisiaj o 23:00. Więcej informacji na temat NA LCS 2018 Spring Split znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Pobelter

Liquid, czy Cloud9? Walka o fotel lidera NA LCS już dziś!

Dzisiejszego wieczora czekają nas emocje związane z północnoamerykańskimi rozgrywkami w League of Legends, bowiem już o godzinie 23:00 rozpocznie się...