Snatchie AGO Esports
fot. ESL

AGO nie zagra na IEM Katowice 2018. Polacy nie wykorzystali ostatniej szansy

Los się do nich uśmiechnął i otrzymali kolejną szansę na awans na Intel Extreme Masters Katowice 2018, ale ostatecznie jej nie wykorzystali. Polacy z AGO Esports w finale kwalifikacji, które były ostatnią nadzieją na grę podczas IEM, ulegli AVANGAR.

  • AGO Esports 0:2 AVANGAR – Train 5:16, Overpass 8:16

Na wybranym przez siebie Trainie AGO startowało po stronie terrorystów, po której próbowało robić wiele, ale było w stanie tylko urywać punkty. To rywale z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, by po pierwszej połowie prowadzić 11:4. Jakby tego było mało, AVANGER zdobyło także drugą pistoletówkę i było coraz bliższe upragnionego awansu na IEM Katowice. Do końca mapy Polacy zdołali zdobyć już tylko jedną rundę, przegrywając 5:16.

Początki Overpassa dla Dominika „GruBego” Świderskiego i kompanów wyglądały już nieco lepiej, bo nie dość, że zdobyli pierwszą w tym spotkaniu pistoletówkę, to jeszcze doprowadzili do wyniku 3:0. Oponenci nie dawali za wygraną i odpłacili się tym samym. To jednak nie był koniec opowieści „3 rundy”, bo ten sam scenariusz widzieliśmy w najbliższych minutach. I tym samym z rezultatu 3:3 zrobiło się najpierw 6:3 dla AGO, a później 6:6. Końcówka tej części mapy należała już do zespołu składającego się głównie z Kazachów, który po 15 rundach wygrywał 8:7. Na nieszczęście dla Polaków, po zmianie stron pistoletwka trafiła na konto ich rywali.

AVANGAR swoją passę kontynuowało także w kolejnych rundach, dzięki czemu niedługo później tablica wyników wskazywała 14:7. I choć Polacy próbowali jeszcze odrabiać straty, to ostatecznie przegrali 8:16 i stracili szansę na grę podczas IEM Katowice 2018. Tym samym w Katowicach wystąpią: Astralis, Cloud9, FaZe Clan, G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, SK Gaming, Virtus.pro, Heroic, Fnatic, North, Gambit Esports, Team Liquid, Renegades, TyLoo, ORDER i zkwalifikowane dziś AVANGAR. Pula nagród wyniesie pół miliona dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MICHU dopuszczony do gry w Virtus.pro na IEM Katowice 2018

Choć wiele osób uważało to za coś pewnego, tak występ Michała "MICHA" Müllera w składzie Virtus.pro na Intel Extreme Masters Katowice 2018 stał pod zn...