Hai
fot. Riot Games

NA LCS: GGS z pierwszym zwycięstwem; Echo Fox lepsze od Liquid

Minionej nocy zakończyła się czwarta kolejka NA LCS 2018 Spring Split. Formacje rozegrały ostatnie pięć spotkań tego tygodnia rozgrywek. Fani ligi zdecydowanie mieli kilka powodów do radości, bo w końcu doczekaliśmy się pierwszego północnoamerykańskiego El Clasico w tym roku, a dodatkowo niespodzianką wieczoru było zwycięstwo Golden Guardians nad 100 Thieves.

Wyniki drugiego dnia czwartej kolejki NA LCS:

Niedziela, 11 lutego 2018
23:00 FlyQuest 0:1 Cloud9 Bo1
Poniedziałek, 12 lutego 2018
00:00 Golden Guardians 1:0 100 Thieves Bo1
01:00 Team SoloMid 1:0 Counter Logic Gaming Bo1
02:00 Team Liquid 0:1 Echo Fox Bo1
03:00 OpTic Gaming 0:1 Clutch Gaming Bo1

W pierwszym spotkaniu wieczoru zobaczyliśmy Cloud9 oraz FlyQuest. Początkowo, to formacja WildTurtle’a mocno dominowała na Summoner’s Rift, jednakże ich hegemonia nie trwała zbyt długo. Cloud9 w końcu doszło do głosu, a to wszystko za sprawą słabej orientacji na mapie po stronie FlyQuest, które dawało się wyłapywać i z minuty na minutę traciło wypracowaną przewagę. Ostatecznie Jensen i jego kompani rozbili Nexus oponentów jeszcze przed 40. minutą gry.

Kolejne starcie było całkiem wyrównane, lecz tylko w pierwszych kilkunastu minutach. Zarówno 100 Thieves, jak i Golden Guardians utrzymywały podobny stan złota, aczkolwiek jedna trafna inicjacja ze strony Contractza wystarczyła, aby na dobre przejąć kontrolę nad losami spotkania. Od tamtego momentu Thieves było strasznie pasywne i godziło się na wszystko, co robiło na mapie GGS. Mamy nadzieję, że pierwsze zwycięstwo odblokuje zespół Hai’a.

Następnie przyszedł czas na El Clasico NA LCS, czyli mecz Teamu SoloMid z Counter Logic Gaming. Mimo że tabela wyników wskazywała na wyrównaną sytuację pod względem zdobytych zabójstw, to TSM znacznie prowadził w złocie, dzięki kapitalnemu makro. Przewaga ta w końcu przełożyła się także na zabójstwa, a bezradne CLG nie mogło sobie pozwolić na bezpośrednie starcia. TSM nie zamierzał czekać i konsekwentnie niszczył kolejne struktury przeciwnika aż w końcu bez trudu wtargnął do bazy i zburzył także Nexus.

Później na arenę wyszli zawodnicy Teamu Liquid oraz Echo Fox. Pojedynek ten zdecydowanie był najciekawszym spotkaniem wieczoru. Od samego początku obie formacje szły łeb w łeb, a zacięte i emocjonujące walki przyprawiały o dreszcze. Mimo wszystko decydująca o zwycięstwie okazała się późna faza potyczki, w której lepiej poradziło sobie Echo Fox. Dla Liquid czwarta kolejka była ogromnym sprawdzianem, bo przyszło im się zmierzyć z dwoma liderami tabeli, lecz nie udało im się wygrać ani z Cloud9, ani z Echo Fox.

Na koniec dnia OpTic Gaming podjęło Clutch Gaming. PowerOfEvil i reszta świetnie rozpoczęli ten mecz, rozgrywając pierwsze minuty bardzo agresywnie. Jednakże z biegiem czasu Clutch Gaming było o wiele lepiej przygotowane na tego typu zagrywki i w końcu zaczęło wykorzystywać błędy ze strony OpTic. Koniec końców sytuacja obróciła się o 180º i to ekipa Febivena zgarnęła kolejne zwycięstwo na swoje konto.

Tabela NA LCS po czwartym tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Cloud9 8 7 1 88%
2. Echo Fox 8 7 1 88%
3. Team Liquid 8 5 3 63%
4. 100 Thieves 8 4 4 50%
5. Clutch Gaming 8 4 4 50%
6. Team SoloMid 8 4 4 50%
7. Counter Logic Gaming 8 3 5 38%
8. FlyQuest 8 3 5 38%
9. OpTic Gaming 8 2 6 25%
10. Golden Guardians 8 1 7 13%

Więcej informacji na temat północnoamerykańskiego LCS, harmonogram rozgrywek, składy wszystkich ekip oraz aktualną tabelę możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Podsumowanie zimowego okienka transferowego w europejskiej ESL Pro League

Siódmy sezon ESL Pro League przed nami. Tym razem zimowy szał zakupów ominął dużą część drużyn, które wyszły z założenia, że ich dotychczasowe składy...