Esport Manager – esportowa gra karciana z premierą na IEM Expo

Czy jesteś gotowy, aby stworzyć drużynę profesjonalnych graczy, która przejdzie do historii? Przed Tobą zadanie zdobycia pozycji najlepszego menedżera esportowego. Możesz to osiągnąć podejmując dziesiątki strategicznych decyzji. Zbudujesz globalny klub, szkoląc i przejmując z rynku najlepszych zawodników, kompletując sztab szkoleniowy i dbając o komunikację drużyny w mediach społecznościowych i prasie. Trenuj swoich podopiecznych, grzej się w cieple reflektorów i zostań legendą! Pamiętaj jednak – Twoi przeciwnicy marzą o tym samym!

Grę stworzyli Polacy, którzy na co dzień pracują w branży esportowej, lecz mają za sobą bogate doświadczenie w tworzeniu gier planszowych i karcianych. W swoim portfolio mają takie tytuły jak Pocket Mars, Fejm czy A4 Quest.

Jak zbudować esportowe imperium

Gra przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy w wieku 10+. Pojedyncza rozgrywka przewidziana jest na 15-30 min gry. W zestawie znajdziemy karty postaci oraz zestaw żetonów symbolizujących pieniądze i prestiż. Jako menedżer otrzymasz zestaw kart, reprezentujących różne postacie istotne w świecie esportu, mediów i biznesu. Każda postać posiada charakterystyczną zdolność specjalną, co finalnie przekłada się na określoną liczbę punktów w grze. Dodatkowo postacie charakteryzują się zestawem cech, które pozwalają na podejmowanie strategicznych decyzji i w konsekwencji zdobycie upragnionego sukcesu lub poniesienie sromotnej porażki na esportowym rynku.

Zadaniem gracza jest poprowadzenie organizacji esportowej do sukcesu. Gracz posiada swój zespół oraz logotyp, a kolejnym etapem jest zatrudnienie jak najlepszych graczy MOBA, FPS i SOLO. Dodatkowo istnieje możliwość zatrudnienia trenerów odpowiednich specjalizacji, co na koniec gry da nam dodatkowe punkty przypisane do każdego zawodnika. Podczas gry o dyspozycji masz także karty akcji. Gracz może poprosić o pomoc komentatorów, wysłać zespół do gaming house’u, organizować lanowe turnieje, na których będzie poszukiwać talentów. Każda karta akcji symbolizuje jakieś wydarzenie związane z esportem. Dodatkowo w grze będą dostępne karty turniejów, dzięki którym będzie można zdobyć dodatkowe profity w trakcie gry.

Premiera Esport Managera na IEM Expo

Premierę gry zaplanowano na targi IEM Expo, które odbywają się podczas ESL One powered by Intel oraz Intel Extreme Masters w Katowicach. Będzie ją można nabyć w cenie 55 zł, w sklepie ESL, zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego weekendu. Po katowickim wydarzeniu, gra dostępna będzie także w sprzedaży internetowej na https://pl-shop.eslgaming.com/. Wyłącznym dystrybutorem jest ESL Polska.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bloody B2278 – czy tania klawiatura hybrydowa może sprawdzić się podczas grania?

Bloody to marka będąca częścią A4tech, której produkty należą z reguły do niskiej bądź średniej półki cenowej. Dziś przedstawimy test niecodziennego m...