fot. DreamHack

Xizt ląduje na ławce, dennis nowym graczem NiP-u!

W dzień startu siódmego sezonu ESL Pro League włodarze Ninjas in Pyjamas dość niespodziewanie zdecydowali się na zmianę. Od składu odsunięty został Richard „Xizt” Landström, którego miejsce zajął znany m.in. z Fnatic Dennis „dennis” Edman.

Xizt był członkiem legendarnego składu NiP-u, który na początku ery CS:GO kompletnie zdominował światową scenę. Od dłuższego czasu wyniki szwedzkiej formacji dalekie były jednak od ideału, a jej obecność na Majorze, która kiedyś była czymś oczywistym, stała się tylko odległym wspomnieniem. Z tego powodu w ostatnich miesiącach z drużyną pożegnało się aż dwóch graczy, a teraz przyszła kolej także na Landströma.

Następcą 26-latka został dennis, który od pewnego czasu pozostawał poza składem GODSENT. Bardzo długo plotkowało się, że kolejnym krokiem w jego karierze miałoby być mousesports, ale koniec końców zawodnik zdecydował się pozostać w ojczyźnie. W Ninjas in Pyjamas 27-letni rifler pełnić też będzie rolę prowadzącego.

Jestem bardzo podekscytowany faktem, że powierzono mi funkcję nowego prowadzącego – nie krył ekscytacji sam Edman. – Od momentu, gdy miałem okazję prowadzić na tym poziomie, minęło już trochę czasu, ale jestem gotowy dać z siebie wszystko, całe moje serce dla mojego nowego zespołu. Stanowiły połączenie doświadczenia i świeżej krwi, a ponadto mamy za sobą tak dużą organizację, wobec czego jestem optymistycznie nastawiony. Możemy przywrócić NiP do miejsca, w którym już był – na pozycję światowego dominatora CS:GO. Jestem niesamowicie podekscytowany tym kolejnym kromiem w mojej karierze – zakończył.

W tej sytuacji skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Patrik „f0rest” Lindberg
  • Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
  • Fredrik „REZ” Sterner
  • William „draken” Sundin
  • Dennis „dennis” Edman
  • Faruk „pita” Pita – trener
  • Richard „Xizt” Landström – rezerwa
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startują mistrzostwa świata w Rainbow Six: Siege

We wtorek 13 lutego o godzinie 16:000 rozpoczną się zawody Six Invitational z udziałem szesnastu czołowych drużyn Rainbow Six: Siege z całego świata....