fot. ESL/Bart Oerbekke

Koniec Misfits w CS:GO, devoduvek i AmaNEk zwolnieni z kontraktów

Gdy kilka dni temu ESL ogłosiło ostateczną listę drużyn uczestniczących w rozpoczynającym się dziś 7. sezonie Pro Ligi, jasnym stało się, że Misfits Gaming dłużej miejsca na scenie CS:GO nie zagrzeje. Amerykańska organizacja zrezygnowała bowiem z przysługującego jej slotu i tylko kwestią czasu wydawało się, że zwolni z kontraktów swoich dwóch pozostałych graczy.

Oficjalnie doszło do tego dziś – David „devoduvek” Dobrosavljevic oraz François „AmaNEk” Delaunay stali się wolnymi zawodnikami. Francuzi jako jedyni pozostali w składzie po zakończeniu ELEAGUE Major Boston 2018, gdyż umowy pozostałej trójki ich kolegów zdążyły wygasnąć. Dwóch z nich znalazło już zresztą dla siebie nowe miejsce. Hunter „SicK” Mims związał się z Rogue, zaś Shahzeeb „ShahZaM” Khan powrócił do OpTic Gaming.

Jeśli natomiast chodzi o francuski duet, jego przyszłość nie jest na razie znana. Plotkuje się jednak, że AmaNEk i devoduvek zdecydują się dołączyć do któregoś z francuskojęzycznych zespołów lub też stworzą całkowicie nową ekipę. Tak czy inaczej, większość drużyn zdążyła już skompletować swoje składy i w najbliższych miesiącach gracze znad Sekwany mogą mieć problem z powrotem na zawodową scenę.

Jeśli zaś chodzi o Misfits, dla tej organizacji okres wspierania CS:GO prawdopodobnie się zakończył. Jeszcze kilka tygodni temu przewidywano, że Ben Spoont zakontraktuje południowoamerykańskich zawodników No Tenemos Nada, ale pomysł ten upadł tak szybko, jak się pojawił. Obecnie najbardziej możliwe wydaje się definitywne rozstanie z Counter-Strikiem i skupienie się na innych dywizjach.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zimowe okienko transferowe w północnoamerykańskiej ESL Pro League – podsumowanie

ESL Pro League to nie tylko dywizja europejska, ale także i ta dedykowana zespołom z Ameryki Północnej. Niestety tym razem ekipy z NA zmuszone będą ry...