fot. ESL/Helena Kristiansson

Xizt: Zamierzam nadal grać

We wtorkowy wieczór jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja o odsunięciu od składu Ninjas in Pyjamas Richarda „Xizta” Landströma. Legendarny zawodnik reprezentował barwy NiP-u od ponad pięciu lat, ale teraz zadowolić się będzie musiał rolą rezerwowego.

Szwedzcy włodarze zdecydowali się na taki krok dosłownie w ostatniej chwili, zatrudniając w miejsce 26-latka związanego dotychczas z GODSENT Dennisa „dennisa” Edmana. Ruch ten wzbudził uzasadnione wątpliwości co do przyszłości Landströma na zawodowej scenie CS:GO. On sam jednak rozwiał wszelkie wątpliwości, publikując zwięzły komunikat za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To smutny dzień z powodu odsunięcia mnie od składu NiP-u – przyznał Xizt. – Z całą pewnością mogę jednak zapewnić, że zamierzam nadal grać i teraz pozostaje mi tylko czekać na to, co się wydarzy. W kolejnych dniach opowiem na ten temat nieco więcej. Dziękuję za wsparcie – dodał.

Richard Landström to jeden z filarów złotej piątki Ninjas in Pyjamas, która na początku ery Counter-Strike: Global Offensive kompletnie zdominowała światową scenę. Między 2013 a 2015 rokiem drużyna Szweda pięciokrotnie docierała do finału Majora, z czego jeden udało jej się wygrać.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec Misfits w CS:GO, devoduvek i AmaNEk zwolnieni z kontraktów

Gdy kilka dni temu ESL ogłosiło ostateczną listę drużyn uczestniczących w rozpoczynającym się dziś 7. sezonie Pro Ligi, jasnym stało się, że Misfits G...