fot. Yong Woo "Kenzi"' Kim

Ruszyła transferowa machina. Pierwsza kobieta w Overwatch League!

Przerwa w Overwatch League to idealny moment, by dokonać pewnych roszad w składzie czy uzupełnić braki. Na zakupy ruszyły zwłaszcza ekipy, które w zakończonym niedawno pierwszym etapie spisały się wyraźnie poniżej oczekiwań.

Największym rozmachem wykazali się działacze Shanghai Dragons, którzy dokooptowali do swojej drużyny aż cztery nowe nazwiska. Nie ma się jednak co dziwić, bo to właśnie zespół z Chin jest jak na razie najgorszym w OWL i nie wygrał ani jednego meczu. Wobec tego do ekipy z Państwa Środka dołączyli Ki-hyun „Ado” Cheon i Eui-Seok „Fearless” Lee, związani dotychczas z odpowiednio MVP Space i Element Mystic. Ponadto formacja z Szanghaju zakontraktowała dwójkę wolnych zawodników – He „Sky” Junjian i Kim „Geguri” Se-yeon. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z pierwszą w krótkiej historii Overwatch League kobietą.

Nie próżnowali również działacze ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Skład Florida Mayhem powiększył się o dwuosobowy zaciąg z Korei Południowej – Kima „aWesomeGuya” Sunga Hoona i Ha „Sayaplayera” Junga Wooa. Obaj Azjaci przybyli do USA z Meta Athena i pochwalić się mogą doświadczeniem zdobytym m.in. przy okazji zawodów z serii OGN Overwatch APEX. Razem z nimi na Florydę trafił również Hyun-jin „r2der” Choi, któremu powierzono funkcję asystenta pierwszego szkoleniowca.

Na koniec warto przyjrzeć się także temu, co działo się w Dallas. Tam do miejscowego Fuel dołączy wreszcie z dawna zapowiadany Dylan „aKm” Bignet, który w przeszłości odnosił liczne sukcesy jeszcze pod banderą Rogue. Niespodziewanie jednak przed startem inauguracyjnego sezonu Overwatch League nie znalazł angażu w którejś z drużyn i na godną rozważenia ofertę musiał czekać aż do teraz. Przypomnijmy, że Dallas Fuel jak dotychczas zgromadziło na swoim koncie zaledwie trzy wygrane, co jest rezultatem ogromnie rozczarowującym.

Drugi etap Overwatch League rozpocznie się już w nocy z 21 na 22 lutego o godzinie 1:00 polskiego czasu. Wówczas naprzeciwko siebie staną Seoul Dynasty oraz Los Angeles Valiants, czyli dwaj wielcy przegrani poprzedniej fazy rozgrywek, którzy w ostatniej chwili utracili szansę na grę w play-offach.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sześć spotkań Polaków w Europie. Zagrają m.in. SEAL i Venatores

Środa wita nas aż sześcioma zbliżającymi się spotkaniami polskich drużyn na międzynarodowej arenie. Po dwa pojedynki rozegrają AGO Esports i Venatores...