fot. PGL

Tym razem bez punktów – AGO dwa razy przegrywa z G2 w EPL

Wczoraj były dwa zwycięstwa, a dziś przyszła pora na dwie porażki AGO Esports w ESL Pro League Season 7. Polacy w starciu z G2 Esports pokazali jednak, że nawet najlepsze drużyny ze Starego Kontynentu nie powinni ich traktować jako „chłopców do bicia”.

G2 Esports G2 Esports 16 : 12 AGO Esports

(ESL Pro League Season 7)
16 11 Cache 4 12
5 8

AGO Esports od samego początku miało spore problemy z obroną obu bombsite’ów. Przegrane w kolejnych rundach wpędzały z kolei naszych rodaków w problemy ekonomiczne i utrudniało im odrabianie strat. Błędy Polaków skrzętnie wykorzystywali podopieczni G2, dzięki czemu ich przewaga nieprzerwanie rosła, a na półmetku mieliśmy wynik 11:4. Jastrzębie ani myślały o poddawaniu się i wygrały drugie pistole, jednak chwilę później po zwycięstwo sięgnęli Francuzi. Po kilku minutach G2 miało na swoim koncie 14 rund i wydawało się, że tylko formalnością będzie ich zwycięstwo. Okazało się jednak zupełnie inaczej – mimo niekorzystnej sytuacji Mateusz „TOAO” Zawistowski i spółka zażarcie walczyli do samego końca, ale koniec końców i tak musieli uznać wyższość oponentów.


AGO Esports 8: 16 G2 Esports G2 Esports

(ESL Pro League Season 7)
8 3 Cobblestone 12 16
5 4

Cobblestone’a nasi rodacy zaczęli po stronie, która uważana jest za łatwiejszą, ale na serwerze nie było tego widać. To zawodnicy z naszego kraju ponownie mieli ogromne problemy w początkowej fazie meczu. G2 Esports znakomicie czytało grę Polaków, co pozwalało Francuzom na odpowiednie przygotowanie się na przyjęcie ich ataku. Na półmetku Richard „shox” Papillon i jego kompani prowadzili 12:3. Podejmowane przez AGO próby nadrobienia strat na nic się zdały. W kilku rundach Jastrzębie zagroziły swoim rywalom, ale w końcowym rozrachunku i tak przegrali całe spotkanie.

Kolejne mecze AGO Esports już jutro – kolejnym oponentem Polaków będzie FaZe Clan. Transmisja z tych oraz innych wybranych spotkań dostępna będzie za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 7 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Kinguin rozpoczyna współpracę z firmą Razer

Dziś do grona partnerów Teamu Kinguin dołączyła kolejna głośna marka. Tym razem mowa tutaj o firmie Razer, jednym z najbardziej rozpoznawalnych produc...