Startują playoffy mistrzostw świata w Rainbow Six: Siege

Six Invitational wchodzi w decydującą fazę. W grze pozostało już tylko osiem czołowych drużyn Rainbow Six: Siege, które w ciągu najbliższych trzech dni będą rywalizować o nagrody sięgające 500 000 dolarów. Od piątku rywalizacja będzie się toczyć przed publicznością zgromadzoną na owalnej widowni hali cyrkowej Tohu w Montrealu.

W fazie grupowej Six Invitational brało udział szesnaście drużyn, z czego połowa została już wyeliminowana. Z turniejem pożegnały się m.in. Team Liquid czy Counter Logic Gaming. Tych pierwszych niespodziewanie wyeliminowała australijska ekipa Mindfreak, której przez startem rozgrywek nie dawano najmniejszych szans na awans do ćwierćfinałów.

Zgodnie z oczekiwaniami w fazie grupowej najlepiej radzili sobie główni faworyci do zdobycia tytułu mistrzowskiego: PENTA Sports oraz FaZe Clan. Z pierwszych miejsc awansowały także zespoły Rogue oraz Black Dragons e-Sports. Zdecydowanie poniżej oczekiwań zagrali zawodnicy ENCE eSports, czyli zwycięzcy ostatniego sezonu Pro League. Finowie zostali zdeklasowani przez FaZe Clan, a następnie, ze sporymi problemami, pokonali japoński eiNs. Do ćwierćfinałów awansowali także reprezentanci Evil Geniuses (obrońcy tytułu sprzed roku) oraz francuski Supremacy.

16 lutego
16:00 PENTA Sports vs ENCE eSports
BO3
18:45 Black Dragons e-Sports vs Mindfreak
BO3
21:15 FaZe Clan G2 Esports vs Evil Geniuses
BO3
24:00 Rogue G2 Esports vs Supremacy
BO3

Rozgrywki będą streamowane na żywo w języku angielskim na głównym kanale Twitch.tv. Czwarty dzień turnieju rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Delord

Oracze pola totalnie zdominowani przez iHG. delord i kompani w półfinale PPC

Drugi ćwierćfinał Pucharu Polski Cybersport za nami. W starciu Illuminar Gaming z Oraczami pola zdecydowanie lepsi okazali się Paweł "delord" Szabla i...