PENTA Sports
fot. Paweł Bastrzyk

PENTA Sports wygrywa mistrzostwa świata w Rainbow Six: Siege

Zakończono Six Invitational – oficjalne mistrzostwa świata w Rainbow: Six Siege. Na najwyższym stopniu podium stanęła europejska drużyna PENTA Sports, która w wielkim finale pokonała obrońców tytułu sprzed roku, Evil Geniuses. Ostatni pojedynek zakończył się wynikiem 3:2, przy czym Amerykanie prowadzili 2:0. Reprezentanci PENTA Sports za pierwsze miejsce otrzymali czek w wysokości 200 000 dolarów.

Drużyna PENTA Sports od samego początku uznawana była za głównego faworyta do zdobycia złota w Montrealu. Jak się później okazało, jedynie ekipa EG była w stanie urwać Europejczykom choć jedną mapę. Pierwszy raz miało to miejsce w fazie grupowej, kiedy to oba zespoły rywalizowały o awans z pierwszej lokaty ze zbioru A. Następnie PENTA wyeliminowała kolejno ENCE eSports i brazylijskie Black Dragons e-Sports, by w wielkim finale powrócić ze stanu 0:2.

Zawodnicy Evil Geniuses awansowali do ćwierćfinałów z drugiego miejsca w grupie A, choć byli dość blisko eliminacji z rąk niemieckiego 1UPeSport. Drużyna prowadzona przez Troya „Canadiana” Jaroslawskiego rozegrała następnie dwa wyjątkowo wyrównane mecze, kolejno z FaZe Clan i Rogue. W obu spotkaniach reprezentanci Evil Geniuses byli o włos od porażki, jednak ostatecznie udało im się z nich wyjść zwycięsko. Sam fakt, że EG znalazło się w wielkim finale, było sporym zaskoczeniem dla wielu widzów i ekspertów, jednak była to pozytywna niespodzianka, był zespół ten cieszył się ogromnym wsparciem lokalnej publiczności.

Na początku wielkiego finału wydawało się, że Evil Geniuses z łatwością zakończą spotkanie wynikiem 3:0. Pierwszą mapę wygrali gładko, a na drugiej doszło do dogrywki. Europejczycy obudzili się dopiero w trzeciej partii i od tamtego momentu nie pozwalali swoim przeciwnikom na zbyt wiele. Ostatecznie PENTA Sports dokonała widowiskowego comebacku i przypieczętowała swój tytuł najlepszej drużyny w historii Rainbow Six: Siege

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Invizy i iHG w kolejnej rundzie Pucharu Polski Cybersport

W niedzielny wieczór doszło do pierwszych spotkań 1/8 finału Pucharu Polski Cybersport w Counter-Strike: Global Offensive. Awans do kolejnego etapu za...