fot. ESL

Illuminar Gaming będzie reprezentować Polskę na V4 Future Sports Festival

Minionej nocy zakończyły się krajowe zamknięte kwalifikacje do rozgrywanego w Budapeszcie V4 Future Sports Festival w League of Legends. Po wielu godzinach zmagań ostatecznie miejsce na finałach lanowych turnieju wywalczyli sobie reprezentanci Illuminar Gaming, którzy w wielkim finale pokonali Delusion Team Black.

Zanim podopieczni Fryderyka „Veggiego” Kozła dostali się do wielkiego finału zamkniętych eliminacji, musieli najpierw zmierzyć się z prawdopodobnie najbardziej wymagającą formacją w stawce, czyli Szatą Maga plus 6. Mecz ten bez dwóch zdań dostarczył najwięcej emocji oglądającym. W pierwszej potyczce ekipy szły łeb w łeb i bez przerwy oglądaliśmy bezpośrednie walki drużynowe, lecz ostatecznie to iHG zgarnęło pierwszy punkt. Po krótkiej przerwie SM+6 zrewanżowało się i bez większego problemu ograło Tabasko i resztę w niecałe pół godziny. Decydująca batalia, podobnie jak pierwsza, również trwała bardzo długo, ale tym razem to Illuminar Gaming przez większość czasu kontrolowało sytuację na Summoner’s Rift.

W drugiej części drabinki Delusion Team Black najpierw uporało się z Delusion Team White po dość wyrównanym pojedynku. Jednakże mało kto oczekiwał, że DTB da sobie radę w półfinałowym meczu, w którym przyszło im się zmierzyć z Teamem Same Mordeczki. Wbrew wszelkim oczekiwaniom po przegraniu pierwszego starcia Delusion Team Black podniósł się z kolan i zwyciężył dwie kolejne odsłony serii, eliminując tym samym zespół Unknowna. W wielkim finale kwalifikacji Kackos i jego kompani zostali kompletnie zdeklasowali przez Illuminar Gaming w dwóch jednostronnych potyczkach.

Drabinka polskich zamkniętych kwalifikacji do V4 Future Sports Festival:

ćwierćfinał półfinał wielki finał
Szata Maga plus 6 2
DO YOU BELIEVE 0 Szata Maga plus 6 1
Illuminar Gaming 2
Illuminar Gaming 2
Fake Team 0 Illuminar Gaming 2
Delusion Team Black 0
Delusion Team Black 2
Delusion Team White 1 Delusion Team Black 2
Team Same Mordeczki 1
Pompa Team Academy 0
Team Same Mordeczki 2

Dzięki zwycięstwu w zamkniętych kwalifikacjach Illuminar Gaming zagwarantowało sobie wyjazd na finały lanowe V4 Future Sports Festival, które odbędą się 23-25 marca w Budapeszcie. Oprócz iHG awans na węgierskie zawody wywalczyli sobie także także eSuba (Czechy) oraz xD (Słowacja). Podczas V4 cztery ekipy powalczą o nagrody z łącznej puli nagród wynoszącej aż 300 000 dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Byli gracze 100 Thieves wraz z felpsem wystartują w ESEA MDL

Bardzo długo nie było jasne komu przypadnie w udziale ostatnie miejsce w 27. sezonie północnoamerykańskiej dywizji ESEA Premier. Dopiero teraz organiz...