#PomaGrajmy – czyli kampania Fundacji DKMS podczas IEM Expo

Przez najbliższe dwa tygodnie w katowickim Spodku rozgrywane będą jedne z najważniejszych zawodów esportowych na świecie, czyli ESL One Katowice 2018 oraz Intel Extreme Masters Katowice 2018. Podczas trwania obu turniejów odwiedzający Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe będą mogli zobaczyć także jedne z największych targów o tematyce gamingowej w Europie – IEM Expo. W tym roku będzie można odwiedzić także stoisko Fundacji DKMS i wesprzeć akcję #PomaGrajmy.

Fundacja DKMS to niezależna organizacja pożytku publicznego, która w naszym kraju działa od dziesięciu lat. DKMS skupia najwięcej potencjalnych dawców szpiku w Polsce, których zarejestrowano ponad 1 250 000. Spośród tych osób, aż 4 800 oddało swoje komórki macierzyste lub szpik dla pacjentów zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im większą szansę na życie.

Kampania Fundacji DKMS o nazwie „#PomaGrajmy” jest skierowana do fanów esportu oraz graczy. Celem całego przedsięwzięcia jest zachęcenie społeczności graczy do rejestrowania się w bazie dawców szpiku i komórek macierzystych oraz zwiększenie świadomości na temat istotnego zagrożenia życia, jakim są nowotwory krwi. Pokażmy, że polscy entuzjaści esportu są najlepsi nie tylko w dopingowaniu swoich ulubionych drużyn, ale także w ratowaniu życia!

Na stoisku Fundacji DKMS wolontariusze będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, natomiast na scenie prowadzone będą liczne konkursy wiedzy oraz mecze w najpopularniejsze tytuły. Znaleźć DKMS będzie można w Spodku na stoisku z numerem R20 w dniach 24-25 lutego oraz 2-4 marca.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Liquid Miracle

Liquid eliminuje OpTic z ESL One Katowice 2018

Za nami ostatni mecz drugiego dnia zmagań ESL One Katowice 2018 powered by Intel. W meczu Teamu Liquid z OpTic Gaming lepsza okazała się ekipa MinD_Co...