Liquid Miracle
fot. ESL/Adela Sznajder

Team Liquid w półfinale ESL One Katowice 2018

Pierwszy ćwierćfinał ESL One Katowice 2018 powered by Intel zakończony. Awans do półfinału wywalczył sobie Team Liquid, który pokonał Team Secret 2:1. Kolejne starcie Miracle- i spółka rozegrają już jutro – po raz pierwszy przed publicznością zgromadzoną w Spodku. Porażka Secret natomiast oznacza koniec ich przygody na ESL One. Zespół Puppeya za awans do czołowej szóstki zainkasował 50 tys. dolarów.

Team Liquid 2:1 Team Secret

Pierwsze starcie serii było totalnie zdominowane przez triumfatora TI 7. Od początku spotkania Liquid kontrolowało jego przebieg i nieustannie powiększało różnicę w wartości drużyny w złocie. Z pierwszymi barakami Secret pożegnało się już w 20. minucie, a niespełna siedem minut później po przegranej walce uznało wyższość TL w pierwszej bitwie.

Drugi pojedynek nie był już tak łatwy dla ekipy MinD_ContRoLa. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane i choć z czasem Liquid zyskało prowadzenie, nie nacieszyli się nim długo. Po pół godziny gry szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Teamu Secret, które nie straciło przewagi do samego końca. Kwadrans po wyjściu na prowadzenie Ace i kompani wyrównali stan serii.

W decydującej potyczce Team Liquid wrócił na właściwe tory. Podczas jej trwania Secret zdołało zniszczyć zaledwie jedną wieżę na dolnej alei, jednak na dwóch pozostałych liniach nie potrafili zatrzymać natarcia Liquid. Gdy KuroKy i kompani wdarli się do bazy Secret i pokonali swoich oponentów, ekipie Ace’a pozostało jedynie oddać zwycięstwo rywalom.


To spotkanie zakończyło czwarty dzień zmagań ESL One Katowice 2018. Kolejne mecze pierwszego w Polsce Majora Doty 2 będą rozgrywane już w Spodku! Jako pierwsi przed zgromadzoną weń publicznością wystąpią Virtus.pro i Evil Geniuses w walce o półfinał. Ten mecz rozpocznie się już jutro o 12:00. Tego samego dnia zostaną rozegrane obydwa półfinały, więc emocji z pewnością nie zabraknie. Transmisja na żywo z ESL One Katowice 2018 będzie dostępna w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder: G2 Esports vs mousesports – statystyki graczy

Trzeci piątkowy ćwierćfinał StarLadder i-League StarSeries Season 4 za nami. Dość niespodziewanie faworyzowane G2 Esports, które przez fazę grupową pr...