Rainbow Six Siege

Polska drużyna powalczy o awans do Pro League w Rainbow Six

Po raz pierwszy od wielu miesięcy do Challenger League w Rainbow Six: Siege zakwalifikowała się polska drużyna. Zespół Patokalipsa wygrał wczorajsze internetowe kwalifikacje i zapewnił sobie miejsce w nadchodzących rozgrywkach będących kolejnym krokiem w stronę Pro League.

Polacy mieli bardzo długą i męczącą drogę do awansu. Do turnieju zapisało się ponad 200 drużyn, a drabinka wystartowała 25 lutego. Nasi rodacy wygrali dwa mecze z rzędu, jednak w czwartej rundzie drabinki wygranych ulegli składowi I don’t know, którego kapitanem jest weteran Pro League, Brytytjczyk meepeY. Patokalipsa spadła do drabinki przegranych, gdzie jedna porażka oznaczała eliminację z turnieju.

Reprezentanci Patokalipsy rozpoczęli tam passę zwycięstw. Udało im się wygrać sześć meczów z rzędu (biorąc także rewanż na I don’t know), aż w końcu znaleźli się w wielkim finale kwalifikacji. Choć już wtedy mieli zagwarantowany awans do Challenger League, Polacy nie spoczęli na laurach i ostatecznie pokonali drugi skład 1UPeSport zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

Poznaliśmy tym samym sześć z ośmiu drużyn biorących udział w Challenger League. Drugi turniej kwalifikacyjny rozpocznie się już 4 marca. Wkrótce potem rozpoczną się właściwe zmagania, po których dwa najlepsze zespoły awansują do Relegacji. Tam spotkają się z dwoma najniżej sklasyfikowanymi drużynami ostatniego sezonu Pro League.

Skład Patokalipsy:

  • Oscar „Magic” Skowronek
  • Natan „Nathan” Rafał
  • Dariusz „Derius” Sokołowski
  • Maciej „WieDooDys” Zawora
  • Norbert „Deep” Świątek
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startuje faza grupowa IEM Katowice w StarCraft 2

Już dziś o godzinie 11:30 rozpoczną się zmagania w ramach fazy grupowej IEM World Championship Katowice 2018. 24 zawodników StarCraft 2 będzie rywaliz...