fot. Valve

Karcianka od Valve z turniejem o puli miliona dolarów

Najnowsza gra tworzona przez Valve Corporation, Artifact, doczekała się swojej pierwszej dużej prezentacji. Do tej pory informacje o karciance opartej na Dota 2 były bardzo skromne, ale najnowsze doniesienia pozwalają internautom na wstępną ocenę gry. Ogłoszono, że Artifact nie będzie korzystać z modelu free-to-play i choć nie sprecyzowano sposobów na zdobywanie nowych kart, to potwierdzono interakcję z Rynkiem Społeczności na Steam. Za rozgrywkę odpowiada m.in. twórca Magic: the Gathering, Richard Garfield, a możemy się spodziewać wielu nowatorskich mechanik. Co istotne dla fanów rywalizacji, przedstawiciele Valve zapowiedzieli już międzynarodowy turniej z pulą nagród sięgającą miliona dolarów, który ma się odbyć w pierwszym kwartale 2019 roku.

Pełna wersja Artifact ma zostać wydana w 2018 roku, jednak nie podano nawet przybliżonej daty premiery. Wiadomo jednak, że poza platformą PC, gra w późniejszym terminie trafi także na urządzenia przenośne (Android i iOS). Gra będzie rozwijana wspólnie z Dota 2, a w przyszłości można spodziewać się m.in. aktualizacji przenoszącej nowych bohaterów do karcianki.

Artifact nie pozwoli na rozgrywkę jednoosobową, choć udostępniony zostanie tryb szkoleniowy korzystający z zaawansowanej sztucznej inteligencji. Zapowiedziano natomiast automatyczne turnieje dostosowane do umiejętności graczy, system zapisu powtórek meczów oraz statystyk (oraz prawdopodobnie dedykowany tryb widza). Valve planuje wspierać profesjonalne rozgrywki za pomocą crowdfundingu i przekazywania części zysków ze sprzedaży dodatków na poczet pul nagród.

Wciąż najmniej wiadomo o samej rozgrywce. Opublikowano dotąd pokaźną ilość screenshotów i zdjęć prezentujących plansze, karty czy elementy interfejsu, ale nie pokazano jeszcze Artifact w akcji. Wiadomo jednak, że walka toczyć się będzie na trzech planszach (alejach) jednocześnie, a wygra ten zawodnik, który jako pierwszy zniszczy dwie z trzech wież przeciwnika. Posłużyć do tego mają bohaterowie i wypuszczane automatycznie Creepy. Karty opłacane będą zdobywanym w trakcie gry złotem, a faza kupowania odbywać się będzie co trzy tury. Każda talia może zawierać tylko dwa z czterech rodzajów (kolorów) kart odpowiadających w przybliżeniu za klasy bruiser, mage, assassin i utility.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic Caps i Rekkles

Już dziś start 8. rundy EU LCS! Czy poznamy wreszcie pierwszych uczestników play-offów?

Po kilku dniach przerwy wraca najbardziej prestiżowa liga LoL-a w Europie – EU LCS 2018 Spring Split. Dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się ósma kol...