G2 Esports
fot. Riot Games

Walka o play-offy EU LCS wciąż trwa! Już dziś kolejne starcia europejskiej ligi

Po wczorajszym dniu EU LCS 2018 Spring Split poznaliśmy pierwszego uczestnika fazy pucharowej. Dzięki zwycięstwu Splyce nad Giants Gaming awans do play-offów zapewniło sobie Fnatic. W ostatnim piątkowym meczu Rekkles i kompani przypieczętowali sukces, pokonując ROCCAT.

Mimo sukcesu Fnatic, niewiadomych zamiast mniej jest coraz więcej. To za sprawą wczorajszych zwycięstw formacji z dolnej połowy zestawienia. W efekcie ostatnich pięć drużyn ma dokładnie taki sam bilans wygranych spotkań. Być może po meczach zaplanowanych na dzisiejszy wieczór niektóre z niejasności zostaną rozwiązane.

A co czeka nas dzisiaj? Po raz kolejny drużyny z dolnej połowy zmierzą się z wyżej usytuowanymi formacjami, dzięki czemu sytuacja w tabeli może potencjalnie wyrównać się jeszcze bardziej. I choć trudno oczekiwać, że faktycznie wszystkie drużyny z szóstego miejsca stać na zwycięstwo, to wczorajszy mecz H2K z G2 Esports udowodnił, że nie można z góry przekreślać szans formacji walczących o play-offy.

Harmonogram drugiego dnia 8. rundy EU LCS 2018 Spring Split:

Sobota, 10 marca
17:00 Misfits Gaming vs Giants Gaming Bo1
18:00 Splyce vs H2k-Gaming Bo1
19:00 Team Vitality vs ROCCAT Bo1
20:00 Unicorns of Love vs Fnatic Bo1
21:00 FC Schalke 04 vs G2 Esports Bo1

W pierwszym zaplanowanym na dziś meczu zmierzą się Misfits Gaming i Giants Gaming. W przypadku zwycięstwa „Gigantów”, zrównają się oni z podopiecznymi Hussaina Moosviego oraz otworzą okienko dla drużyn znajdujących się obecnie na szóstym miejscu. Następnie na arenie zobaczymy pierwszego naszego rodaka – Marcina „Selfie” Wolskiego. Jego H2k-Gaming podejmie Splyce. Po wczorajszy zwycięstwie nad G2 apetyt na wygranąz pewnością wzrósł, jednak podopieczni Veterana nie mogą spocząć na laurach.

Około 19:00 w szranki staną Team Vitality i ROCCAT. Wyraźnym faworytem pozostaje formacja Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego, zwłaszcza po wczorajszej dotkliwej porażce „Kotów”. Następnie o kolejne punkty powalczą Unicorns of Love i Fnatic. Rekklesowi i kompanom dzisiejsze zwycięstwo może zagwarantować pierwsze miejsce na koniec fazy zasadniczej, jeśli trójka obecnych wiceliderów odniesie porażkę. Ósmą rundę zakończy starcie dwóch wieloletnich kompanów znad Wisły – Oskara „Vandera” Bogdana i Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

Transmisja

Wszystkie mecze EU LCS 2018 Spring Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Pełny harmonogram i obecną klasyfikację europejskich zmagań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Ascent PPC

Roster lock za nami. Poznajcie składy wszystkich uczestników 16. sezonu ESL MP w LoL-a

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od inauguracyjnej kolejki 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Osiem najlepszych polskich formacji...