Fnatic liderem, Splyce z miejscem w play-offach. Ośmy tydzień EU LCS za nami

Wczoraj zakończyła się ósma, przedostatnia już runda zmagań fazy zasadniczej EU LCS 2018 Spring Split. Choć pewna część niewiadomych dotyczących ostatecznego wyglądu tabeli została rozwiązana, wciąż jest sporo niejasności. Dotychczas tylko dwie drużyny mogą być pewne swojego miejsca w play-offach wiosennej rundy – Fnatic oraz Splyce. Ósma kolejka nie wyłoniła jednak pierwszej drużyny, która na dobre pożegnałaby się z szansami na czołową szóstkę.

Wyniki ósmej rundy EU LCS 2018 Spring Split:

Piątek, 9 marca
18:00 Team Vitality 1:0 Unicorns of Love Szczegóły Skrót VOD
19:00 Giants Gaming 0:1 FC Schalke 04 Szczegóły Skrót VOD
20:00 Splyce 1:0 Misfits Gaming Skrót VOD
21:00 G2 Esports 0:1 H2k-Gaming Szczegóły Skrót VOD
22:00 Fnatic 1:0 ROCCAT Skrót VOD
Sobota, 10 marca
17:00 Misfits Gaming 0:1 Giants Gaming Skrót VOD
18:00 Splyce 1:0 H2k-Gaming Szczegóły Skrót VOD
19:00 Team Vitality 0:1 ROCCAT Szczegóły Skrót VOD
20:00 Unicorns of Love 0:1 Fnatic Skrót VOD
21:00 FC Schalke 04 1:0 G2 Esports Szczegóły Skrót VOD

Klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Fnatic 16 12 4 75%
2. Splyce 16 10 6 62,5%
3. G2 Esports 16 9 7 56,3%
Team Vitality 16 9 7 56,3%
5. Misfits Gaming 16 7 9 43,8%
Giants Gaming 16 7 9 43,8%
ROCCAT 16 7 9 43,8%
FC Schalke 04 16 7 9 43,8%
9. Unicorns of Love 16 6 10 37,5%
H2k-Gaming 16 6 10 37,5%
Legenda:
 Awans do półfinału play-offów EU LCS 2018 Spring Split
 Awans do ćwierćfinału play-offów EU LCS 2018 Spring Split
 Brak miejsca w play-offach EU LCS 2018 Spring Split
Pewne miejsce na koniec rundy wiosennej

Fnatic z pewnym pierwszym miejscem!

Miniony tydzień był udany dla Fnatic nie tylko ze względu na zapewnienie sobie miejsca w play-offach. Wygrywając obydwa starcia zeszłej kolejki Rekkles i kompani mogą również być spokojni o pierwsze miejsce na koniec rozgrywek grupowych. To z kolei oznacza, że mają zapewnione miejsce również w półfinale oraz na pewno zagrają w duńskiej Royal Arenie podczas finałów wiosennej rundy.

FC Schalke 04 podejmuje rękawicę

Udany tydzień zaliczyli również zawodnicy FC Schalke 04. Oskar „Vander” Bogdan i kompani wygrali obydwa mecze minionej rundy, dzięki czemu wciąż mają realną szansę na play-offy. Warto jednak mieć na uwadze, że w ostatnim meczu wiosennej rundy zespół polskiego wspierającego zmierzy się z Fnatic i z pewnością nie będzie to łatwa przeprawa.

Każda miłość kiedyś się kończy

Przed startem kolejnego tygodnia EU LCS oczy entuzjastów europejskiej ligi skierowane były na Unicorns of Love. Przystępując do ósmego tygodnia „Jednorożce” miały serię pięciu zwycięstw z rzędu. Szybko się jednak okazało, że ta passa zatrzyma się na takiej liczbie. Najpierw UoL uległo Teamowi Vitality, a następnego dnia zostało zmiażdżone przez Fnatic. Choć podopieczni Sheepy’ego wciąż mają szansę na play-offy, awans do czołowej szóstki będzie co najmniej ciężkim zadaniem.

G2 Esports bez zwycięstwa w ósmej rundzie

Nieudany tydzień oprócz UoL zaliczyły również Misfits Gaming oraz G2 Esports. Dla fanów Polaków grających w EU LCS porażka zespołu Marcina „Jankosa” Jankowskiego jest bez wątpienia niemiłą informacją. Tym bardziej, że G2 wygrywając choć jedno spotkanie zapewniłoby sobie miejsce w fazie pucharowej. O pewne miejsce w czołowej szóstce Jankos i kompani będą musieli walczyć do ostatniego meczu Spring Splitu.

Słodko-gorzki tydzień Vitality i H2K

Dwaj pozostali Polacy występujący w najbardziej prestiżowej lidze LoL-a w Europie zaliczyli po jednym zwycięstwie i porażce w minionej rundzie. Taki rezultat jest zdecydowanie mniej korzystny dla H2k-Gaming. Drużyna Marcina „Selfie” Wolskiego ponosząc porażkę w meczu ze Splyce spadła na ostatnie miejsce rankingu i aby wywalczyć sobie miejsce w play-offach musi nie tylko wygrać obydwa pozostałe spotkania, ale również liczyć na słabsze występy wyżej usytuowanych drużyn.

Z kolei zespół Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego choć znajduje się w znacznie bardziej komfortowej sytuacji, powoli traci szansę na zajęcie miejsca w czołowej dwójce, gwarantującej bezpośredni awans do półfinałów. Patrząc na pozostałych rywali Teamu Vitality można poddać w wątpliwość również, czy na pewno uda im się obronić trzecie miejsce, czy też spadną niżej w zestawieniu.

Walka do samego końca!

Przed nami 10 ostatnich spotkań fazy zasadniczej EU LCS 2018 Spring Split. Dopiero po ich zakończeniu poznamy ostateczny wygląd tabeli. Do tego czasu w rankingu może jeszcze dojść do wielu zmian. Ostatni tydzień zmagań fazy zasadniczej wiosennej rundy EU LCS 2018 rozpocznie się już w najbliższy piątek. Harmonogram dziewiątej kolejki oraz wyniki dotychczasowych spotkań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Aphromoo

100 Thieves kolejnym uczestnikiem play-offów NA LCS

Za nami pierwszy dzień przedostatniej kolejki wiosennej rundy NA LCS 2018. Minionej nocy awans do fazy pucharowej północnoamerykańskich rozgrywek zape...