Za nami drugi tydzień T-Mobile Ligi Akademickiej

Trwają rozgrywki T-Mobile Ligi Akademickiej. Za nami drugi tydzień zmagań, który przyniósł nam kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Kilku faworytów musiało obejść się ze smakiem, zaś niektórzy debiutanci udowodnili, że są w stanie poradzić sobie z teoretycznie wyżej notowanymi rywalami.

Overwatch

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się liga Overwatch, w której mieliśmy dotychczas okazję oglądać cztery pojedynki. Trzy z nich były jednostronnym widowiskami, podczas których Konstruktorzy, Wikingowie oraz Heroici nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom, pokonując ich 4:0. Dzięki temu ekipy te w swoich grupach zajmują obecnie pierwsze miejsca, legitymując się idealnym bilansem +4.

Zdecydowanie najciekawszym meczem tej kolejki było jednak starcie pomiędzy zespołem Ninja a Rekinami z Akademii Morskiej w Szczecinie. Obie drużyny szły ze sobą łeb w łeb i potrzebowały dodatkowej mapy, by ostatecznie rozstrzygnąć to spotkanie. Zwycięstwo padło łupem szczecińskiej ekipy Czarka Pantoła, dzięki czemu wskoczyła ona na pozycję lidera grupy B.

Komplet wyników drugiego tygodnia prezentuje się następująco:

1. kolejka
06.03 Wombaty 0:4 Konstruktorzy BO4
06.03 Rekiny 3:2 Ninja BO4
07.03 Białe Wilki 0:4 Wikingowie BO4
07.03 Wataha 0:4 Herosi BO4

League of Legends

Druga runda rozgrywek League of Legends przyniosła kilka niespodzianek oraz debiutów nowych drużyn w T-Mobile Lidze Akademickiej. Niestety kolejka ta nie była szczęśliwa dla beniaminków. Morsy i Żniwiarze przegrały swoje otwierające spotkania na odpowiednio Krasnoludy oraz Ułanów, czyli bardziej doświadczone ekipy, które mogliśmy już oglądać w pierwszym sezonie. Ciekawym aczkolwiek jednostronnym starciem okazał się mecz pomiędzy Finansistami z UEWr, a Wilkami Morskimi z Gdyni, który ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla wrocławian.

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem i jednocześnie największym zaskoczeniem był pojedynek wicemistrzów pierwszego sezonu, Smoków, z zupełnie nową ekipą Koziołków z UAM-u. Smoki potrzebowały tego zwycięstwa, aby utrzymać się na powierzchni, ponieważ zaliczyły już porażkę w meczu otwarcia z AGHentami. Na ich nieszczęście sprzyjał im tylko początek gry, ponieważ chwilę później to Koziołki przejęły całkowitą kontrolę nad tym starciem i doprowadziły do fantastycznego zwycięstwa na pierwszej mapie.

Drugie spotkanie w wykonaniu wicemistrzów było jeszcze słabsze, ponieważ poddali je już po 16 minutach gry, jednoznacznie uznając wyższość drużyny Kuby „KubYDa” Grobelnego. Smoki mają jeszcze teoretyczną szansę na wyjście z grupy, ale to już nie zależy tylko do nich. Tymczasem Koziołki dołączają do AGHentów na szczycie tabeli grupy A.

Komplet wyników drugiego tygodnia prezentuje się następująco:

2. kolejka
08.03 Krasnoludy 2:0 Morsy BO3
08.03 Wilki Morskie 0:2 Finansiści BO3
09.03 Ułani 2:0 Żniwiarze BO3
09.03 Koziołki 2:0 Smoki BO3

StarCraft II

Zdecydowanie najciekawszym meczem tej kolejki było spotkanie Mikołaja „Jade” Andrzejaka z Tomkiem „Nephyrem” Żakowskim. Jade wykorzystał kilka zakurzonych taktyk, dzięki czemu zaskoczył przeciwnika, ten zaś nie potrafił mu odpowiedzieć i ostatecznie przegrał spotkanie 0:2.

Warto również zwrócić uwagę na starcie Dariusza „HaPe” Kleczki i Marcina „Meldiora” Makucha. Reprezentant Wrocławia jest rozstawiony z niższym MMR, ale mimo to dał radę nie tylko wyrwać mapę teoretycznie silniejszemu przeciwnikowi, ale nawet zakończył mecz swoim zwycięstwem 2:1.

Komplet wyników drugiego tygodnia prezentuje się następująco:

1. kolejka
05.03 Guru 2:0 Scrabblem BO3
05.03 Ziggy 2:0 aLo BO3
05.03 Angry 2:0 Bulson BO3
05.03 Ziomek 2:0 Darror BO3
05.03 Macon 2:1 Sandro BO3
05.03 Tocon 2:0 Alan BO3
05.03 Rodzyn 2:0 XanderTrago BO3
05.03 Gerald 2:0 Monkinek BO3

Aktualne informacje na temat T-Mobile Ligi Akademickiej znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek, która znajduje się pod tym adresem. Warto odwiedzić również fanpage ligi na Facebooku.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto przyjdzie, kto odejdzie – przewodnik po polskiej "szufli"

Przed nami prawdopodobnie okres jednych z największych w ostatnich latach roszad na polskiej scenie Counter-Strike'a. W szuflę tę zaangażowane mają by...