fot. ENCE eSports

ENCE nawiązuje współpracę z Pelicans, fińskim klubem hokeja

ENCE eSports jest dziś wyjątkowo aktywne jeśli chodzi o ogłoszenia. Fińska organizacja potwierdziła już powrót jednej z największych gwiazd rodzimej sceny, Aleksiego „allu” Jalliego (więcej pod tym adresem), teraz natomiast poinformowała również o nawiązaniu partnerskiej współpracy z Pelicans, czyli klubem hokeja na lodzie rodem z Finlandii.

Głównym celem obu ekip jest wzajemna wymiana doświadczeń dotyczących działalności na polu sportowym oraz esportowym. Policans ma być także zaangażowane we wszystkie przyszłe projekty ENCE. Niewykluczona jest współpraca drużyn na polu biznesowym czy też marketingowym.

Istnieją ogromne podobieństwa pomiędzy sportem i esportem – przyznał w oświadczeniu dyrektor generalny ENCE, Petri Hämälä. – Dzięki tej współpracy z pierwszorzędnymi profesjonalistami z Pelicans zyskamy odpowiednią wiedzę z zakresu przemysłu sportowego, która umożliwi nam rozwój w kierunku czegoś wielkiego. Pelicans pokazali też, że są zręczną i zdolną do nieszablonowego myślenia formacją, która chce rozszerzyć swoją działalność. Dlatego też wybraliśmy właśnie ich – dodał.

Pelicans to zespół z Lahti, który na co dzień występuje w fińskiej SM-liiga. W 2012 roku sięgnął po wicemistrzostwo kraju, zaś pięć lat później mógł świętować zdobycie międzynarodowego Energie Steiermark Trophy. W bieżącym sezonie ekipa prowadzona przez Petriego Matikainena zajęła w lidze dziesiąte miejsce, ostatnie uprawniające do gry w play-offach.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TaZ, MINISE i reatz – Kinguin oficjalnie potwierdza skład na ESEA MDL

Włodarze Teamu Kinguin wreszcie przemówili. Polska organizacja oficjalnie potwierdziła, że do jej składu zgłoszonego na rozgrywki ESEA Mountain Dew Le...