fot. PGL

mixwell: Mój okres testowy w G2 potrwa trzy miesiące

Kilka dni temu w G2 Esports doszło do dość niespodziewanych roszad. W ich wyniku do składu trafił Oscar „mixwell” Cañellas, do niedawna związany jeszcze z OpTic Gaming. Zajął on miejsce dotychczasowego lidera, Richarda „shoxa” Papillona.

Dla wielu osób transfer mixwella mógł być sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że wcześniej nic nie zapowiadało, że Hiszpan po trwającej dwa lata przygodzie za oceanem zdecyduje się na powrót do Europy. W rozmowie z oficjalną stroną WESG sam 22-latek rzucił nieco światła na swoje przenosiny:

Po tym, gdy przyznałem, że zamierzam powrócić do nauki języka francuskiego, wielu ludzi z HLTV pisało na Twitterze, że drużyny z Francji powinny mnie zaangażować – przyznał Cañellas. – Dlatego też kilka francuskich drużyn, tamtejsi zawodnicy i działacze, zaczęli pytać mnie czy chciałbym do nich dołączyć. Ocelote nie był pierwszy, ale był jedyną osobą z G2, która się do mnie odezwała – wyjaśnił.

W ostatnim czasie gracz z Półwyspu Iberyjskiego porozumiewał się głównie w języku angielskim, teraz jednak czeka go nowe wyzwanie, czyli występy w ekipie francuskojęzycznej. Sam Hiszpan nie widzi w tym jednak żadnego problemu, tym bardziej, że ostatnimi czasy pracował on nad swoimi umiejętnościami lingwistycznymi.

Nie sądzę, by komunikacja była problemem – stwierdził mixwell. – Mój francuski jest obecnie na dobrym poziomie, z kolei porozumiewanie się w grze jest rzeczą dosyć prostą. Wewnątrz CS:GO takie coś nigdy nie było problemem. Wcześniej miałem już okazję grać z francuskimi zawodnikami. Gdy mieszkałem w Ameryce Północnej, zaś AmaNEk i devoduvek grali dla Misfits, rozmawiałem z nimi po francusku przy okazji RankS – dodał.

Mimo, że hiszpański zawodnik będzie w G2 tylko testowany, jego przybycie i tak wiązać się będzie z lekkimi modyfikacjami pod kątem ról poszczególnych graczy. Zbyt wiele nie zmieni się jednak w kontekście samego byłego członka OpTic, ponownie bowiem chwyci on za karabin snajperski.

W G2 będę pełnić rolę drugiego snajpera – wyjaśnił Hiszpan. – Tym pierwszym nadal będzie kennyS. Lubię grać AWP, ale nie lubię być głównym AWP-erem. Wydaje mi się, że coś takiego ogranicza mnie jako gracza. Mój okres próbny w drużynie potrwa trzy miesiące – zakończył – zakończył.

Pełny zapis rozmowy z Oscarem „mixwellem” Cañellasem w języku angielskim znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cloud9 wskakuje na pozycję wicelidera rankingu HLTV

W najnowszym notowaniu rankingu HLTV nie doszło do zbyt wielu przetasowań, ale i nie mogło ich być, gdyż od czasu poprzedniego nie doszło do żadnego z...