Dota 2

Dota 2 wprowadza nowy system subskrypcji

Popularna gra Valve Corporation doczekała się kolejnej aktualizacji skupionej na modelu biznesowym. Do dyspozycji użytkowników oddano serwis Dota Plus, który za niecałe cztery dolary miesięcznie odda do dyspozycji graczy m.in. szereg dodatków kosmetycznych, system progresji bohaterów, wyzwania, rozbudowane statystyki czy nawet wirtualnego pomocnika sugerującego kupno kolejnych przedmiotów i rozwój umiejętności. Subskrypcja oferowana jest w opcji na jeden miesiąc, jednak przy zakupie pakietu rocznego użytkownikom przysługuje zniżka sięgająca dwunastu procent.

Dota Plus stanowi rozwinięcie dotychczasowego Battle Pass. W przeciwieństwie do poprzedniego rozwiązania, Dota Plus ma oferować nową zawartość w bardziej regularny sposób, niezwiązany już wyłącznie z międzynarodowymi turniejami. Bonusy wynikające z subskrypcji dzielą się na trzy kategorie: Hero Progression, Plus Assistant i Plus Perks. Pierwsza z nich odnosi się do do poszczególnych bohaterów, a wraz ze zdobywanymi punktami doświadczenia odblokowane zostaną nowe dodatki kosmetyczne, ikony poziomów, wyzwania przypisane do postaci, relikty zbierające statystyki, czy czat wykorzystujący głosy bohatera. Progresja oraz wykonywanie przydzielonych zadań zagwarantuje Odłamki, które następnie będzie można wydać w wirtualnym sklepie.

Plus Assistant ma za zadanie pomóc użytkownikom w zrozumieniu gry i dostosowaniu swojej taktyki do sytuacji na mapie. System ten oparty jest na informacjach zbieranych z milionów meczów rozgrywanych na całym świecie. Plus Assistant śledzi najnowsze trendy w taktykach na wszystkich poziomach umiejętności, dzięki czemu ułatwi graczom wybór kolejnych przedmiotów, umiejętności, czy nawet bohaterów w fazie Draftu. Algorytm będzie się dostosowywał do aktualnej sytuacji panującej w grze i w locie zaproponuje nowe taktyki. Dodatkowo subskrybenci otrzymają dostęp do bardziej rozbudowanych statystyk, a w trybie widza kalkulowane będzie prawdopodobieństwo zwycięstwa danej drużyny na podstawie aktualnej sytuacji.

W ramach Plus Perks powraca funkcja Battle Cup, czyli otwartych, weekendowych turniejów, w których do wygrania będą przedmioty kosmetyczne, emotikony czy Odłamki. Użytkownicy nieposiadający Dota Plus będą mogli za niecałego dolara wykupić jednorazowy bilet upoważniający do gry w turniejach. Dodatkowo subskrybenci będą mogli skorzystać z sezonowych wariantów map.

Subskrypcję Dota Plus można wykupić w kliencie gry. Miesięczny dostęp do tej funkcji kosztuje 3,99 dolara, jednak przy wykupieniu jej na okres sześciu i dwunastu miesięcy przysługuje zniżka w wysokości kolejno 6% i 12%.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ESL One Hamburg 2017

Majowy Dota 2 Major zagości w Birmingham

Już w maju w Wielkiej Brytanii odbędzie się ósmy turniej z cyklu Dota 2 Major w ramach sezonu 2017/2018. ESL One Birmingham będzie pierwszym tak dużym...