ESL One Hamburg 2017
fot. ESL/Bart Oerbekke

Majowy Dota 2 Major zagości w Birmingham

Już w maju w Wielkiej Brytanii odbędzie się ósmy turniej z cyklu Dota 2 Major w ramach sezonu 2017/2018. ESL One Birmingham będzie pierwszym tak dużym turniejem w tej dyscyplinie odbywającym się na Wyspach. Impreza zagości w hali widowiskowo-sportowej Arena Birmingham o pojemności sięgającej niemal 16 000 widzów. 25-27 maja dwanaście drużyn stanie do walki o nagrody sięgające miliona dolarów oraz 1 500 punktów rankingowych Dota Pro Circuit.

Brytyjczycy od lat stanowili grupę jednych z najczęściej podróżujących po świecie fanów Dota 2, jednak do tej pory nie mogli oni zobaczyć w akcji czołowych drużyn grających na ich ziemi. Za miejsce rozegrania ESL One wybrano drugie największe miasto w kraju, które ma renomę dużego centrum sportowego. O wyborze tego miasta zadecydowało także centralne położenie na mapie Wielkiej Brytanii oraz rozbudowana, lokalna infrastruktura.

15 marca rozpocznie się sprzedaż biletów na ESL One Birmingham. Koszt najtańszego z nich wynosi 19 funtów, zaś bilet premium gwarantujący najlepsze miejsca pod samą sceną, zestawy gadżetów czy specjalny dostęp do graczy, kosztuje 129 funtów. Poza samymi mistrzostwami zaplanowano także większy festiwal dla fanów Dota 2, którego szczegóły zostaną przedstawione już wkrótce.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snatchie AGO Esports

WESG: AGO gorsze od GODSENT. Polacy awansują z drugiego miejsca

AGO Esports kończy pierwszy etap światowych finałów World Electronic Sports Games 2017 z dwoma zwycięstwami i jedną porażką. Nasi rodacy w ostatnim sp...