Rainbow Six Siege

Polacy rozpoczynają rywalizację w Rainbow Six Challenger League

Startują zmagania w ramach siódmego sezonu Rainbow Six Challenger League w Europie. Wśród ośmiu drużyn walczących o awans do wyższej kategorii znalazł się jeden polski zespół, Patokalipsa. Polacy trafili do grupy A, w której w pierwszej kolejności zmierzą się z hiszpańską formacją sO-On, a następnie, w zależności od wyników, z forZe lub Choose. Najlepsze dwie drużyny z obu grup znajdą się o krok od awansu do relegacji, w których zmierzą się z zespołami odpadającymi z obecnego sezonu Pro League.

Polacy z Patokalipsy zdobyli pierwsze miejsce w internetowych kwalifikacjach, w których mimo wczesnej porażki w Winners’ Bracket zdołali wygrać wszystkie kolejne mecze. Zajmując pierwszą lokatę zapewnili sobie miejsce w Challenger League, powtarzając tym samym wcześniejszy wynik innego polskiego zespołu, Invicta Gaming. Tamta drużyna zdołała jednak w pierwszym sezonie 2017 roku awansować do Relegacji, choć na tym skończyły się polskie sukcesy w rozgrywkach. Patokalipsa staje jednak przed szansą wywalczenia sobie miejsca w kolejnym, ósmym sezonie Pro League.

Transmisja z Challenger League prowadzona będzie na kanałach społeczności stowarzyszonej z rozgrywkami. Pierwszy mecz Patokalipsy zaplanowano na środę na godzinę 21:00. Do kolejnego etapu awansują dwie spośród ośmiu drużyn, przy czym zwycięzcy otrzymają 2 500 dolarów, a srebrnym medalistom przypadnie 1 250 dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Astralis dwukrotnie pokonuje Virtus.pro na inaugurację ECS Season 5

Od dwóch porażek rozpoczęli zmagania w ramach piątego sezonu Esports Championship Series gracze Virtus.pro. Reprezentanci polskiej formacji na Inferno...