fot. x-kom

ESL MP: x-kom zgarnia komplet punktów

Za nami kolejny dwumecz w ESL Mistrzostwach Polski. Tym razem zawodnicy x-kom teamu zgarnął komplet punktów w starciu z tomorrow.gg!

x-kom team 16 : 3 tomorrow.gg

(16. sezon ESL Mistrzostw Polski)
16 12 Cache 3 3
4 0

Od samego początku meczu to podopieczni x-kom teamu dominowali nad swoim rywalem. Karol „tecek” Kapczyński i spółka znakomicie grali w defensywie i niezależnie od tego, gdzie podchodziło tomorrow.gg, to za każdym razem eliminowali przeciwników. Pierwsza runda trafiła na konto formacji Wikotra „mynio” Kruka dopiero po ośmiu porażkach. Nieco zbyt frywolna gra sprawiła, że gracze x-komu popełnili w końcówce kilka błędów i na półmetku prowadzili „tylko” 12:3.

Fakt, że tomorrow.gg przegrało również drugą pistoletówkę przekreślił praktycznie szanse tego zespołu na jakikolwiek „comeback”. Krzysztof „stark” Lewandrowski i jego kompani wyprowadzili jeszcze trzy skuteczne ataki i było już po wszystkim.

tomorrow.gg 17 : 19 x-kom team

(16. sezon ESL Mistrzostw Polski)
17 (15) 11 Mirage 4 (15) 19
4 11

Po tym, co zobaczyliśmy na Cache’u, można było się spodziewać, że i na Mirage’u podopieczni x-kom teamu będą dominować. Początek wyglądał jednak zupełnie inaczej – t.gg nie tylko wygrało pistoletówkę, ale także pięć kolejnych rund. Zespół Michała „sooNa” Wójcickiego skorzystał z przerwy taktycznej i ta na moment okazała się efektywna, ale na dłuższą metę już nie, dlatego x-kom pierwszą część meczu kończył wynikiem 4:11.

Początek drugiej połówki był dość chaotyczny, ale w końcu sytuacja się ustabilizowała, a na prostą wyszli gracze x-kom teamu. To właśnie oni zaczęli odrabiać straty, niebezpiecznie zbliżając się do rywala. Gdy wydawało się, że podopieczni Adriana „IMD” Piepera wchodzą do ogródka i wydają się z gąską, to raz jeszcze dało o sobie znać tomorrow.gg, zgarnęło 15. punkt, a chwilę później wyrównał x-kom team, doprowadzając tym samym do dogrywki.

Obie drużyny od początku do końca doliczonego czasu gry prowadziły bardzo wyrównany pojedynek. Dopiero w samej końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili reprezentanci x-komu.

Na kolejne mecze 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski poczekamy do najbliższej niedzieli, kiedy to wystartuje drugi tydzień zmagań w CS:GO.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESEA MDL: Kinguin gromi Red Reserve!

Team Kinguin wygrywa swój czwarty mecz w 27. sezonie ESEA Mountain Dew League. W swoim pierwszym dziś spotkaniu zawodnicy z Polski nie dali najmniejsz...