Woolite

ESL MP: Illuminar Gaming z problemami pokonuje Digital Paradox

Pierwszy mecz 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zakończony. Illuminar Gaming pokonało E-Blue Digital Paradox i zdobyło pierwsze punkty w rankingu. Zespół Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego zdołał jednak urwać mapę obrońcom tytułu i niewykluczone, że jest on gotów sprawić miłą niespodziankę w tym sezonie.

Illuminar Gaming 2 : 1 Digital Paradox

Mimo że to E-Blue Digital Paradox przelało pierwszą krew, przewaga była po stronie iHG dzięki znacznie lepszej farmie. Jeszcze przed 10. minutą Tabasko i kompani wyszli na prowadzenie w liczbie zabójstw oraz zdobyli pierwszą wieżę, dzięki czemu różnica w złocie wzrosła do dwóch i pół tysiąca. W ciągu 10 kolejnych minut EDP utraciło wieże zewnętrze oraz wewnętrzne, co umożliwiło podopiecznym Veggiego totalnie zdominować mapę. Po zdobyciu Barona w 23. minucie padł pierwszy inhibitor, a niespełna dwie minuty później również Nexus E-Blue Digital Paradox.

Po zamianie stron lepiej zaczęło EDP przez przesadną agresję ich rywali. Przewaga w ogólnym złocie do upływu kwadransa wyniosła 5 tysięcy na korzyść E-Blue Digital Paradox. Mimo wyraźnej dominacji to podopieczni Nahovsky’ego zaczęli popełniać coraz większe błędy, wskutek czego utracili pierwszy inhibitor. Sytuację uratował jeden teamfight, po którym EDP zdobyło Barona i wróciło do gry. Rozstrzygnięcie przyszło po upływie pół godziny, gdy po kolejnej wygranej walce Chosii i spółka wykorzystali długie czasy odnowienia rywali i wyrównali stan serii.

Illuminar Gaming podniosło się jednak z kolan i w decydującej potyczce pewnie pokonało EDP. Mimo iż w początkowych minutach stan zabójstw był bardzo wyrównany, wyraźnie lepsze makro w wykonaniu iHG dało tej ekipie mocną przewagę, która nieustannie się powiększała. Już w 18. minucie padł pierwszy inhibitor EDP, a deficyt w złocie osiągnął 10 tysięcy. Zaledwie pięć minut później delord i kompani rozwiali wszelkie wątpliwości i zdobyli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ESL Mistrzostw Polski.

Dziś przed nami jeszcze jeden mecz w ramach ESL MP. O udane wejście w ten sezon walczą Team Ascent i Fake Team. Mecz ten możecie obejrzeć w ESL.TV Polska z komentarzem Michała „Avahira” Kudlińskiego i Dominika „Nero” Dąbrowskiego. Pełny harmonogram rozgrywek i oraz składy wszystkich uczestników możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Izako Boars Morfan Copernicus Cup

Rozlosowano grupy zamkniętych eliminacji do 3. sezonu PLE w CS:GO

Od startu zamkniętych eliminacji do trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO dzieli nas już niespełna tydzień. Z tej okazji organizatorzy roz...