Team Ascent Celaver
fot. ESL/Kelly Kline

Łatwe zwycięstwo Ascent na początek 16. sezonu ESL MP

Zakończyło się drugie spotkanie w ramach 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Po dość łatwiej przeprawie pierwsze punkty w rankingu zdobył Team Ascent. Ekipa Jakuba „Kubona” Turewicza pokonała Fake Team 2:0, dzięki czemu pierwszy tydzień rozgrywek zakończy na najwyższym miejscu rankingu.

Team Ascent 2 : 0 Fake Team

Team Ascent wcześnie wyszedł na prowadzenie dzięki częstym gankom Bolszaka. W 10. minucie po pierwszej wygranej walce w ręce ACT wpadł Smok Ognia, co umocniło zespół Kubona na prowadzeniu. Przewaga Teamu Ascent nieustannie wzrastała, a po zdobyciu łatwego Barona w zaledwie minutę po jego pojawieniu się Celaver i kompani mogli odważniej ruszyć do ataku. Ze wzmocnieniem fioletowej bestii pozbyli się większości wewnętrznych wież oraz otworzyli drogę do inhibitora na górnej linii. Po 28 minutach Team Ascent wyszedł na prowadzenie.

Drugie spotkanie wyglądało jeszcze lepiej w wykonaniu Celavera i kompanów, nawet mimo nieco bardziej powolnego początku. Do 10. minuty na koncie ACT pojawiło się pięć fragów, z czego cztery na swym koncie zapisał bucu. Jego Talon z każdą minutą siał coraz większy postrach w sercach rywali i w przeciągu zaledwie pięciu kolejnych minut zdublował swoją liczbę zabójstw. Choć z czasem zawodnicy Ascent podchodzili za głęboko i dawali się wyłapywać, nie utracili przewagi do samego końca. Po zdobyciu błyskawicznego Nashora piątka graczy ACT ruszyła środkową aleją i dopełniła formalności.

To było ostatnie spotkanie zaplanowane na dzisiejszy wieczór. Już jutro czekają nas kolejne mecze ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. O godzinie 19:00 swój inauguracyjny pojedynek w zawodach rozegrają Szata Maga oraz ProXima Gaming. Pierwszy tydzień zmagań zakończą Team Same Mordeczki i Delusion Team Black. Po więcej informacji na temat 16. sezonu ESL MP zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

shox o zmianach w G2. Chciał Ex6TenZa oraz SmithZza za NBKa i apEXa

Już ponad tydzień minął od momentu, gdy Richard "shox" Papillon został odsunięty od składu G2 Esports. Dotychczasowy lider francuskiej formacji został...