Matislaw
fot. ESL

Zwycięstwo Teamu Same Mordeczki na koniec pierwszego tygodnia ESL MP

Czwarte i zarazem ostatnie spotkanie pierwszego tygodnia 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w LoL-a zakończone. W meczu Teamu Same Mordeczki z Delusion Teamem Black lepsza okazała się formacja Mateusza „Matislawa” Zagórskiego, dzięki czemu po pierwszym tygodniu zajmuje ona pierwsze miejsce w rankingu.

Team Same Mordeczki 2 : 0 Delusion Team Black

Błąd TSM-u w pierwszych minutach dał przewagę Delusion Team Black we wczesnej fazie pierwszego starcia. Z czasem jednak Unknown i kompani zdołali wyrównać stan złota, a po zdobyciu Barona w 25. minucie wyszli na wyraźne prowadzenie. Osiem minut później w ręce podopiecznych Hatchy’ego powędrował drugi Baron, a wkrótce po tym zdobyli oni wszystkie inhibitory i zwycięstwo było już kwestią czasu. Choć DTB dzielnie się broniło, po przegranej walce w 40. minucie musiało uznać wyższość rywali w pierwszej potyczce.

Drugie spotkanie rozpoczęło się podobnie – pierwsza krew została przelana przez Delusion Team Black, lecz Team Same Mordeczki zdołał szybko odpowiedzieć. Z czasem oglądaliśmy coraz więcej teamfightów, lecz żadna ze stron nie miała wyraźnej przewagi w złocie. Podczas gdy TSM lepiej radził sobie w walce, DTB znacznie lepiej kontrolował smoki i wieże. Sytuacja stała się bardziej klarowna po zabiciu Nashora w 25. minucie przez formację Luckera. Po pięciu minutach nieustannego natarcia TSM dopełnił formalności i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ESL MP.

To było ostatnie spotkanie zaplanowane na pierwszy tydzień zmagań. Na chwilę obecną na szczycie zestawienia są trzy formacje – Team Ascent, Team Same Mordeczki oraz ProXima Gaming. Oczywiście sytuacja w tabeli może diametralnie zmienić się po drugim tygodniu, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek. Na start kolejnego tygodnia zmierzą się Team Ascent i Delusion Team Black. Pełny harmonogram 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
behave

ESL MP: ProXima Gaming ogrywa Szatę Maga w dwóch potyczkach

Trzecie spotkanie inauguracyjnego tygodnia 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski jest już historią. Jako pierwsze dzisiejszego wieczoru na Summoner's Rift...