fot. ESL Italy

Xron pierwszym półfinalistą BEAT Invitational Season 1, dziś do gry wchodzi Av3k

Inauguracyjny dzień BEAT Invitational Season 1 za nami. Pierwszy w tym roku głośniejszy turniej Quake Champions zgromadził kilka czołowych nazwisk światowej sceny, przez co, jak łatwo się domyślić, rywalizacja była dość wyrównana. Największą niespodzianką była jednak postawa skazywanego na pożarcie Dmytro „Xrona” Sakharuka.

Ukrainiec to oczywiście jeden z lepszych obecnie graczy, ale wydawał się on nieco słabszy od trójki swoich konkurentów. Mimo to po trzech bliskich meczach zdołał poradzić sobie z każdym z rywali, dzięki czemu z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce w grupie A i już teraz może być pewny gry w półfinale. Na drugim biegunie znalazł się natomiast Sebastian „Spart1e” Siira, który przegrał wszystkie mecze i z zerowym dorobkiem punktowym pożegnał się już z zawodami. Jeśli zaś chodzi o Alexeia „cYpheRa” Yanushevskyego i Marcela „k1llsena” i Sebastiana, to dwójka ta także wystąpi w play-offach, ale już od ćwierćfinału.

Komplet wyników oraz ostateczny układ tabeli grupy A prezentuje się następująco:

Grupa A
# Drużyna M W P
1. Xron 3 3 0
2. cYpheR 3 2 1
3. k1llsen 3 1 2
4. Spart1e 3 0 3
23 marca
cYpheR 2:0 Spart1e
k1llsen 1:2 Xron
Spart1e 1:2 k1llsen
cYpheR 1:2 Xron
Spart1e 0:2 Xron
cYpheR 2:0 k1llsen

Dziś rozpocznie się z kolei rywalizacja w grupie B, czyli tej ciekawszej dla polskich kibiców z uwagi na postać Macieja „Avka” Krzykowskiego. Reprezentant Virtus.pro ma spore szanse na awans, tym bardziej, że najsłabszym graczem w tym zbiorze wydaje się być Anton „Cooller” Singov z Natus Vincere. O wiele większym wyzwaniem będą natomiast pojedynki z Adriánem „RAISYM” Birgánym i Johanem „toxjqem” Quickem, czyli odpowiednio trzecim oraz piątym zawodnikiem rankingu serwisu Plus Forward.

Sobotni harmonogram spotkań wygląda tak:

23 marca
15:00 RAISY vs Av3k BO3
15:45 toxjq vs Cooller BO3
16:30 toxjq vs Av3k BO3
17:15 RAISY vs Cooller BO3
18:00 Cooller vs Av3k BO3
18:45 toxjq vs RAISY BO3

BEAT Invitational Season 1 potrwa do 25 marca. Łączna pula nagród zawodów osiągnie kwotę 2,5 tysiąca dolarów, z czego zwycięzca wielkiego finału zgarnie 1,25 tysiąca. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem będzie można oglądać pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś wielki finał GAMERZ Season 2, kamil walczy o angaż we Fnatic Academy

Niespełna trzy tygodnie zmagań dziś zostaną zwieńczone. Przed nami wielki finał 2. sezonu GAMERZ, a w nim wyłoniona zostanie piątka graczy, którzy będ...