fot. DreamHack/Jussi Jaaskelainen

Xron wygrywa pierwszy sezon BEAT Invitational, Av3k na najniższym stopniu podium

Trzy dni zmagań w ramach pierwszego sezonu BEAT Invitational dobiegły końca. Po triumf dość niespodziewanie sięgnął Dmytro „Xron” Sakharuk, który w wielkim finale aż 3:1 pokonał faworyzowanego Adriána „RAISYEGO” Birgányego z Myztro Gaming.

Co ciekawe to Węgier lepiej wszedł w finałowy pojedynek. Już na pierwszej mapie, Corrupted Keep, okazał się on lepszy od swojego ukraińskiego rywala, wygrywając z nim 3:1. Wiele wskazywało, że także kolejne starcia mogą paść łupem 23-latka, ale na jego nieszczęście Sakharuk wreszcie się przebudził. A gdy już to zrobił, zdecydowanie przejął inicjatywę i na trzech kolejnych arenach nie pozostawił większych złudzeń Birgányemu. Końcowy wynik meczu Xron przypieczętował zaś na Ruins of Sarnath, gdzie nie oddał RAISYEMU choćby punktu.

Pewne powody do zadowolenia ma również Maciej „Av3k” Krzykowski. Reprezentant Virtus.pro w swoim pierwszym spotkaniu w play-offach poradził sobie po ciężkim boju z Marcelem „k1llsenem” Paulem, dzięki czemu udało mu się awansować do półfinału. Tam trafił na późniejszego triumfatora całych zawodów, któremu tanio skóry jednak nie sprzedał. Polak szedł z Ukraińcem łeb w łeb i poddał się dopiero przy wyniku 1:2.

Dzięki zwycięstwu Xron zgarnął główną nagrodę w wysokości 1,25 tysiąca dolarów. Pełny podział wynoszącej 2,5 tysiąca dolarów puli pieniężnej prezentuje się następująco:

1. Xron 1 250 $
2. RAISY 750 $
3-4. Av3k, cYpheR 250 $
5-6. Cooller, k1llsen
7-8. Spart1e, toxjq
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

V4: Virtus.pro vs mousesports – statystyki graczy

Wielki finał V4 Future Sports Festival w Budapeszcie dostarczył wszystkim fanom CS:GO sporą dawkę emocji. Nasi rodacy z Virtus.pro byli o krok od dług...