fot. DreamHack/Jussi Jaaskelainen

cYpheR wygrywa MediaMarkt Tournament, Av3k na trzecim miejscu

Druga edycja Quake Champions MediaMarkt Tournament już za nami. Po triumf w wielkim finale sięgnął ostatecznie Alexei „cYpheR” Yanushevsky, który tym samym poprawił swoją pozycję sprzed siedmiu miesięcy. Udział w imprezie wziął także Maciej „Av3k” Krzykowski, który ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

W swoich dwóch pierwszych meczach polski zawodnik bez większych problemów rozprawił się z dwoma Rosjanami, w tym m.in. z Nikolaiem „agentem” Mayorovem. Przeszkodą nie do przejścia okazał się jednak obrońca tytułu, Anton „Cooller” Singov, który w półfinale zepchnął gracza Virtus.pro do drabinki przegranych. Tam Av3k ograł jeszcze Alexandar „Nitrino” Kartasheva i ponownie także agenta, ale jego przygodę z turniejem zakończył jego kolega z VP, cYpheR.

Białorusin wcześniej musiał uznać wyższość wspomnianego Coollera, przez co spadł do lower bracketu. Niemniej dzięki wygranej nad Krzykowskim ostatecznie udało mu się awansować do wielkiego finału, gdzie jeszcze raz miał okazję zmierzyć się z Singovem. Niespodziewanie jednak mecz finalistów pierwszej edycji turnieju był zaskakująco jednostronny, zaś Yanushevsky z łatwością zgarnął dla siebie obie serie BO3, każdą z nich wygrywając po 2:0.

Dzięki triumfowi w decydującym spotkaniu cYpheR zgarnął główną nagrodę w wysokości 75 tysięcy rubli, zaś Cooller zadowolić się musiał połową tej sumy. Część puli otrzymali także Av3k oraz agent – Polak wzbogacił się o 25 tysięcy rubli, zaś Rosjanin o 12,5 tysiąca.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Olleh Doublelift

Team Liquid po raz pierwszy w historii awansuje do finału NA LCS!

Minionej nocy poznaliśmy pierwszego finalistę wiosennej rundy NA LCS. Team Liquid bez większego oporu wyeliminował uważane przez za głównego pretenden...