fot. Team Endpoint

Endpoint wygrywa pierwszego oficjalnego lana w Battalion 1944

Pierwszy oficjalny lan w historii Battalion 1944 już za nami. Po trwających trzy dni zmaganiach w ramach Blitzkrieg Open Championship ręce w górę w geście triumfu wznieść mogli reprezentanci Teamu Endpoint, którzy w wielkim finale poradzili sobie z AVENUE eSports.

Co ciekawe, w składzie brytyjskiej formacji znalazło się trzech zawodników, którzy na co dzień występują w dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Nie przeszkodziło im to jednak w absolutnym zdominowaniu etapu ligowego, podczas którego Endpoint jako jedyne nie doznało goryczy porażki. Sielanka ta trwała aż do finału drabinki wygranych, gdzie wyspiarze nieoczekiwanie musieli uznać wyższość AVENUE. Niemniej koniec końców Brandon „j_money” Weber wraz z kolegami i tak awansowali do wielkiego finału, gdyż udało im się jeszcze pokonać PENTA Sports.

W decydującym meczu Brytyjczycy ponownie więc stanęli naprzeciwko AVENUE. którego barwy reprezentował m.in związany w przeszłości ze sceną Call of Duty Jasko „cozje” Berbic. Zresztą to własnie ekipa Belga lepiej weszła w to spotkanie, w pamięci mając zapewne swoje niedawne zwycięstwo. Tym razem jednak Endpoint zdołało w bardziej zdecydowany sposób postawić się oponentom i po ciężkim pięciomapowym pojedynku wygrało ostatecznie wynikiem 3:2.

Dzięki zwycięstwu Team Endpoint zgarnął główną nagrodę w wysokości 5 tysięcy funtów, zaś AVENUE eSports zadowolić się musiało połową tej sumy. Dokładny podział puli pieniężnej Blitzkrieg Open Championship prezentuje się następująco:

1. Team Endpoint 5 000 £
2. AVENUE eSports 2 500 £
3. PENTA Sports 1 750 £
4. PANTHERS Gaming 750 £
5-6. The Imperial, TeamViral
7-8. Augmented Authority, Team resident sleeper
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snax Virtus.pro IEM Katowice

Już dziś Virtus.pro i AGO zagrają w ćwierćfinałach GG:Origin

Turniej GG:Origin, którego nagrodą główną jest slot na Intel Extreme Masters Sydney 2018, trwa już od 16 marca. Dotarliśmy właśnie do jego kolejnej fa...