fot. Blizzard/Robert Paul

DreamKazper wyrzucony z Boston Uprising w związku z oskarżeniami o molestowanie nieletnich

Niedawno wystartował trzeci etap inauguracyjnego sezonu Overwatch League, nie da się jednak ukryć, że sygnowane przez Blizzard rozgrywki mają pewne problemy. Wszystko dlatego, że wiele serwisów równie często, co o świetnych zagraniach poszczególnych drużyn, mówi o dyscyplinarnych wyskokach kolejnych zawodników. Nie inaczej jest i tym razem.

Już kilka dni temu wybuchła bowiem afera związana z Jonathanem „DreamKazperem” Sanchezem. 20-letni Amerykanin został bowiem oskarżony przez kilka nieletnich fanek OWL o molestowanie oraz składanie niemoralnych propozycji. Dowodami w sprawie były treści rozmów opublikowane przez nastolatki, z których jasno wynikało, że Sanchez zachowywał się w stosunku do niech w sposób nieobyczajny. Niemalże natychmiast władze Overwatch League zapowiedziały przeprowadzenie dogłębnej analizy zamieszania.

Włodarzy ligi uprzedziło jednak Boston Uprising, którego barwy DreamKazper dotychczas reprezentował. Należąca do Roberta Krafta organizacja wczoraj w godzinach wieczornych ogłosiła oficjalnie, że dotychczasowa umowa wiążąca amerykańskiego DPS-a z drużyną została natychmiast rozwiązana. Tym samym oznacza to najpewniej koniec kariery Sancheza w OWL – mało prawdopodobne, by wobec tak ciężkich oskarżeń kiedykolwiek jeszcze znalazł on angaż w którymś z pozostałych zespołów.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy zawodnik Overwatch League zostaje wyrzucony z powodu problemów związanych z dyscypliną. Na początku marca na podobny krok zdecydowało się Dallas Fuel, które zakończyło współpracę z Felixem „xQc” Lengyelem. Kanadyjski tank wielokrotnie wdawał się w internetowe pyskówki, a także prezentował zachowania noszące znamiona rasizmu oraz homofobii.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dzondzy_Ascent

Dziś ostatnie mecze fazy grupowej etapu play-in European Masters 2018

Wczoraj zakończył się inauguracyjny dzień wiosennej odsłony European Masters 2018. W aktualnie rozgrywanej fazie play-in udział bierze aż dwanaście fo...