fot. ESL/Helena Kristiansson

Kolejne trzy europejskie drużyny awansują na finały EPL Season 7

Faza zasadnicza 7. sezonu ESL Pro League zmierza ku końcowi, a to oznacza, że sukcesywnie poznajemy kolejnych uczestników światowych finałów tych rozgrywek. Wczoraj wieczorem awans zapewniły sobie trzy kolejne zespoły ze Starego Kontynentu. Pewni występu w Dallas są podopieczni Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere i Astralis.

Szwedzka piątka zapewniła sobie miejsce na zawodach w USA dzięki zdobyciu w sumie czterech punktów w dwumeczu z North. Jeszcze na pierwszej mapie Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i spóła przegrali 15:19, ale na drugiej zwyciężyli do sześciu, zrównując się punktami ze Space Soldiers i awansując na finały ESL Pro League Season 7.

Zupełnie inaczej wyglądał natomiast wczorajszy awans Natus Vincere oraz Astralis, gdyż zespoły te nie rywalizowały w czwartkowych pojedynkach. Drużyny Aleksandra „s1mple’a” Kostylieva oraz Nicolaia „device’a” Reedtza mogą podziękować innym formacjom, bo to właśnie rezultaty pozostałych rozgrywanych wczoraj pojedynków, połączone oczywiście z wcześniejszymi wynikami Na`Vi i Astralis, dały im bilety do Dallas.

Aktualna lista uczestników finałów ESL Pro League Season 7 prezentuje się następująco:

Space Soldiers Team Liquid NRG Esports
Astralis Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

W sumie na finałach ESL Pro League Season 7 wystąpi szesnaście zespołów, a zawody odbędą się 14-20 maja. Triumfator zgarnie ćwierć miliona dolarów.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro NEO

ECS: mousesports za mocne dla Virtus.pro

Po wcześniejszej porażce z HellRaisers, nadszedł czas na spotkanie Virtus.pro z mousesports w ramach 5. sezonu ligi ECS. Co ciekawe, w tej potyczce mi...