fot. ESL

FUT Champions Manchester: Damie z awansem, reszta wciąż walczy

Wczorajsze rozgrywki FUT Champions Manchester zakończyły się dość dobrze dla polskich zawodników. W trakcie pierwszego dnia turnieju byliśmy nawet świadkami bezpośredniego pojedynku pomiędzy dwoma z naszych reprezentantów.

Najlepiej dzień udał się Damianowi „damie” Augustyniakowi. Rozpoczął on go od zwycięstwa z Codym „CodyDerFinisherem” Mullerem (9:3). Następnie na jego drodze stanął reprezentant Besiktasu, Burhan „BNY” Yerli, z którym po dwóch wyrównanych bojach udało się wygrać (5:4). W trzeciej rundzie na Augustyniaka czekał drugi z Polaków, Kamil „Riptorek” Soszyński. Tam Damie nie dał szans rywalowi i rozgromił go ostatecznie 12:4 w dwumeczu. Pozytywnym rezultatem zakończyło się spotkanie z Mariusem „Tomaten-Mariusem” Hardtem (9:4), lecz dobra passa zawodnika Nordavind została zakończona przez Gonzalo „nicolas99fc” Villalbę (2:7). Jako pierwszemu udało mu się awansować do fazy play-off turnieju.

Na drodze Riptorka oprócz damiego stanął Jun „Curl” Hagiwara, gdzie po wyrównanym pierwszym i dość pewnie wygranym drugim meczu, Polak zwyciężył 5:4. Oprócz tego zaliczył wygraną m.in z Gillesem „Gillesem_1996” Bernardem, lecz na jego konto wpadła także porażka z Mohammedem „MoAubameyangiem” Harkousem. Gracjanowi „El Polako” Gołębiewskiemu natomiast udało się zwyciężyć chociażby z Tassalem „Tassem” Rushanem, a także zanotować porażkę przeciwko Spencerowi „Gorilli” Ealingowi.

Zmagania w Manchesterze powracają już dziś. Dla Polaków będzie to kolejna szansa na awans do fazy play-off. Transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na oficjalnym kanale EA Sports FIFA na platformie Twitch.tv.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Noxiak

Noxiak kończy karierę esportowca

Były zawodnik między innymi Fnatic oraz ROCCAT, Lewis "Noxiak" Simon Felix postanowił odwiesić klawiaturę i myszkę na kołek. Po ponad trzech latach pr...