GrayHound Erkast MDL
fot. ESL/Beth Saravo

IEM Sydney: Pozostał już tylko jeden slot. Chiefs i Grayhound zagrają w Australii

Intel Extreme Masters Sydney 2018 startuje już za siedemnaście dni, tymczasem znamy już piętnaście zespołów, które w tym turnieju wezmą udział. Dzisiaj do drużyn zaproszonych i wyłonionych w poprzednich kwalifikacjach dołączyły dwie australijskie ekipy.

Walkę w półfinale górnej drabinki rozpoczęła potyczka Chiefs z ORDER. Druga z wymienionych drużyn poległa w tym meczu aż 0:2, przegrywając na Cobblestone 14:16 i na Trainie 10:16. Tego samego dnia odbył się także pojedynek Grayhound przeciwko Legacy. Pierwszy zespół bez żadnych problemów ograł drugi, triumfując na dwóch mapach kolejno 16:12 i 16:3. Dwie zwycięskie ekipy zakwalifikowały się tym samym do głównej części IEM Sydney 2018.

Mimo że obie formacje bardzo dobrze radzą sobie na lokalnej scenie, ich szanse na chociażby awans z grupy podczas nadchodzącego wydarzenia są nikłe. Ekipy, które dzisiaj zagwarantowały sobie miejsce na IEM-ie większość swoich spotkań rozgrywały przeciwko krajowym zespołom, a mecze grane przeciwko chociażby trochę bardziej znanym zagranicznym zespołom po prostu przegrywały. Dla przykładu TyLoo zwyciężyło 2:1 z Grayhound podczas finałów ROG Masters. Chiefs natomiast uczestnicząc w tegorocznym ESEA MDL Season 26 Global Challenge przegrało dużą różnicą punktów m.in. z AGO Esports i Space Soldiers.

W chwili obecnej pewne wyjazdu do Australii są następujące zespoły:

Astralis B.O.O.T-dream[S]cape Cloud9 FaZe Clan
Fnatic mousesports MVP PK Natus Vincere
NRG ESports Renegades SK Gaming Space Soldiers
TyLoo Chiefs eSports Club Grayhound Gaming

IEM Sydney 2018 odbędzie się 1-6 maja. Pula nagród tego turnieju wynosi aż 250 000 dolarów. Do piętnastu znanych już zespołów dołączy jeszcze zwycięzca dolnej drabinki kwalifikacji regionu Oceania.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OWL: LA Valiant i Boston Uprising wciąż niepokonane, ogromne problemy London Spitfire

Druga kolejka Overwatch League Stage 3 już za nami. Komplet zwycięstw na swoim koncie nadal posiadają Los Angeles Valiant oraz Boston Uprising, które...