Furlan AGO Esports
fot. AGO Esports/Krystian Pilawa

AGO rozpoczyna eliminacje do DreamHack Open Austin 2018 od zwycięstwa

AGO Esports postawiło pierwszy krok na drodze do awansu na DreamHack Open Austin 2018. W inauguracyjnym spotkaniu zamkniętych eliminacji Polacy poradzili sobie z EURONICS Gaming, chociaż do osiągnięcia korzystnego wyniku potrzebowali dogrywek na obu rozegranych dziś mapach.

AGO Esports 2 : 0 EURONICS Gaming

(el. DreamHack Open Austin 2018)
(15) 22 7 Overpass 8 19 (15)
8 7
(15) 25 7 Train 8 21 (15)
8 7
 Cache 

Pierwsza piostoletówka na Overpassie wpadła na konto EURONICS. Niemiecka formacja nie zdołała jednak ugrać kolejnych dwóch rund, które padły łupem ich rywali. Przed zamianą stron walka była bardzo wyrównana, a żadna z ekip nie potrafiła zdobyć więcej niż trzech punktów przewagi. Ostatecznie to Damian „Furlan” Kisłowski i spółka kończyli grę po stronie atakującej z jednym oczkiem straty. W drugiej połowie spotkania było zdecydowanie bardziej gorąco. Polacy przegrali pięć pierwszych rund, przez co tablica wyników wskazywała 7:13, zaś oni sami znaleźli się w trudnej sytuacji. Jednak AGO dzięki fantastycznemu comebackowi zdołało odwrócić losy meczu. Mimo że EURONICS pod koniec regularnego czasu gry zdobyło jeszcze dwa oczka, polska drużyna doprowadziło do dogrywki, w której po chwili zwyciężyła.

W drugim spotkaniu również nie poszło Jastrzębiom zbyt łatwo. Podobnie jak na pierwszej mapie, żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. Po 15 rundach EURONICS wygrywało jednym punktem i chociaż po zamianie stron Dominiki „GruBy” Świderski i jego koledzy wygrali rundę pistoletową to następnie przegrali force’a i stracili kolejne oczko. Po kolejnej bardzo wyrównanej połówce jeszcze raz zobaczyliśmy powrót AGO, które w trzech rundach meczowych nie pozwoliło rywalom na zwycięstwo i w efekcie doprowadziło do dogrywki. Ostatecznie to Polacy zwyciężyli na Trainie 25:21.

Już za kilkanaście minut AGO rozegra swój kolejny mecz w eliminacjach do DreamHack Open Austin 2018. Tym razem rywalem zespołu Furlana będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy GODSENT a Singularity Esports. Polskojęzyczna transmisja z tego spotkania będzie dostępna na kanale KXN Studio na Twitchu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rallen Kinguin

Kinguin i x-kom zainaugurują piąty tydzień ESL Mistrzostw Polski w CS:GO

Po kilku dniach przerwy powraca 16. sezon ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Na inaugurację piątego tygodnia zmagań zobaczymy pojedynek Teamu Kinguin z x-...