Sebekx
fot. ESL

European Masters: iHG zmiażdżone przez GamersOrigin

Dotkliwa porażka Illuminar Gaming podczas drugiego dnia European Masters. Reprezentanci Polski musieli uznać wyższość GamersOrigin, które totalnie zdominowało rozgrywkę. Po zaledwie 25-minutowym starciu podopieczni Fryderyka „Veggiego” Kozioła spadli na drugie miejsce grupy A.

GamersOrigin 1:0
Illuminar Gaming

Pierwsze minuty Kikis będzie chciał jak najszybciej wymazać z pamięci. Po agresywnym wejściu w dżunglę rywali został ukarany przez Tynxa i Phaxiego. Kilka minut później oddał kolejne zabójstwo w ręce wrogiego junglera, który przejął zupełną kontrolę nad północną częścią mapy. Problemy miał również IceBeasto, który musiał uznać wyższość Phaxiego i w przeciągu dziesięciu minut GamersOrigin zyskało dwa tysiące złota przewagi.

Niestety, z każdą sekundą GO zyskiwało coraz więcej. W 14. minucie padła pierwsza wieża iHG, a na koncie zabójstw widniał wynik 7-0 na korzyść reprezentantów Francji. Po utracie drugiej budowli deficyt w złocie pogłębił się do 5 tysięcy. Choć IceBeasto zdołał wygrać walkę mimo przewagi liczebnej rywali, to GamersOrigin było cały czas w natarciu. Po utracie czterech zawodników w 23. minucie iHG musiało oddać Barona rywalom i szanse na zwycięstwo spadły niemal do zera. Dwie minuty później padł pierwszy inhibitor, a chwilę po tym Nexus Illuminar Gaming.

To było ostatnie spotkanie z udziałem Polaków zaplanowane na dzisiaj. To jednak nie oznacza końca zmagań. Już za kilka minut rozpocznie się mecz Origen z KlikTech, a drugi dzień rywalizacji zakończą Misfits Academy i Atlantis. Mecze European Masters możecie obejrzeć w ESL.TV Polska, a pełny harmonogram rozgrywek i inne informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO i Kinguin zaproszone na zamknięte eliminacje do SL i-League StarSeries S5

Do startu piątego sezonu StarLadder i-League StarSeries pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale my znamy już część uczestników zamkniętych eliminacji. Dec...