fot. ESL

Awans Fragsters i Rogue na DreamHack Open Austin 2018

Minionej nocy końca dobiegły eliminacje do DreamHack Open Austin 2018. Ostatecznie awans na czerwcową imprezę zapewniły sobie Fragsters oraz Rogue, czyli dwie ekipy, które dotychczas nie były zbyt częstymi bywalcami międzynarodowych lanów wyższej rangi.

Jako pierwsi sukces świętować mogli reprezentanci Fragsters, którzy okazali się bezkonkurencyjni w Europie. Duńska ekipa wygrała każde z trzech rozegranych przez siebie spotkań, z czego w dwóch zatriumfowała jednak tylko wynikiem 2:1. Dopiero wielki finał przeciwko GODSENT przyniósł zdecydowaną wygraną Skandynawów w stosunku 2:0. Tym samym Martin „stavn” Lund wraz z kolegami kontynuują dobrą serię – kilkanaście dni temu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony już przy okazji Bets.net Masters, gdzie stanęli na najniższym stopniu podium.

Nad ranem polskiego czasu do Duńczyków dołączyło także Rogue, które od czasu styczniowych roszad w składzie zmieniło się nie do poznania. Spencer „Hiko” Martin i spółka jeszcze do niedawna znajdowali się w czubie tabeli ESL Pro League, a w ubiegłym tygodniu byli o krok od awansu na ESL One Belo Horizonte 2018. Wtedy jednak nie udało im się wywalczyć sobie promocji i niepowodzenie to odbili sobie dopiero teraz ogrywając w decydującym meczu północnoamerykańskich eliminacji miksowe The Pioneers.

DreamHack Open Austin 2018 odbędzie się między 1 a 3 czerwca w Austin Convention Center. Łączna pula nagród zawodów osiągnie kwotę 100 tysięcy dolarów, z czego ostateczni triumfatorzy zgarną 50 tysięcy.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

STYKO może nie wystąpić na DreamHack Masters Marseille 2018

Już w połowie tego tygodnia w Marsylii wystartuje pierwszy w tym roku przystanek serii DreamHack Masters. Udział w imprezie weźmie m.in. mousesports,...