ItzRenifer
fot. ESL

ESL MP: Drużyna Renifera znacznie słabsza od ProXimy

Inauguracyjne spotkanie piątego tygodnia 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends dobiegło końca. W pierwszym starciu tej tury zmagań mieliśmy okazję zobaczyć walkę ProXima Gaming z Egamink E-sport. Po dwóch pełnych akcji potyczkach ostatecznie zwycięstwo odnieśli reprezentacji pierwszej z wymienionych formacji.

Egamink E-sport 0 : 2 ProXima Gaming

Już na początku pierwszego spotkania tej serii dżungler Egamink E-sport popełnił katastrofalny błąd przy Piekielnym Smoku, co ostatecznie poskutkowało nie tylko jego śmiercią, ale także utratą wzmocnienia na rzecz oponentów. Od tamtego momentu ProXima Gaming kontrolowała wszelkie ruchy EGK na mapie, o niebo lepiej rozgrywając makro. Egamink coraz bardziej się gubił i oddawał swoim rywalom wszystkie smoki, uciekając od bezpośrednich starć. Niemniej jednak gdy doczekaliśmy się walki pięć na pięć, ProXima zwyciężyła i zdołała wybić wszystkich przeciwników. Bullet i reszta bez większego trudu zgarnęli pierwszego Barona i zaczęli niszczyć kolejne wieże Egamink E-sport. Pomimo ogromnego deficytu w złocie, EGK podjęło się próby zabicia smoka, ale rewelacyjny MBHV wykradł wzmocnienie tuż sprzed nosa Batona. Zespół Renifera starał się podnieść z kolan i po świetnej inicjacji Kackosa zaatakował ProXimę na górnej rzece. Mimo wszystko posiadający ogromną przewagę ProXima Gaming bez większych problemów zabił rywali i zgładził stwora. Od tamtej chwili na mapie królowali już reprezentanci PrX, którzy wykończyli oponentów w 37. minucie potyczki.

W drugim starciu lepszy start zaliczyło Egamink E-sport, które w niesamowitym stylu skontrowało atak dżunglera ProXimy na dolnej alejce i zgarnęło aż trzy zabójstwa. Jednakże, zaledwie kilka chwil później, Fresskowy odrobił straty swojej drużyny, zabijając dwóch rywali. Decydująca walka drużynowa rozstrzygnęła się pod drugim smokiem, kiedy to EGK zgarnęło wzmocnienie, ale graczom ProXimy udało się wysłać aż trzech przeciwników do bazy. Taka przewaga liczebna umożliwiła xCharmowi i jego kompanom bez trudu podjąć Nashora, co przechyliło szalę zwycięstwa na ich stronę. ProXima Gaming napierał na wszystkie linie Egamink E-sport, pogłębiając swoją potężną przewagę w złocie. Później bezradni Renifer i jego koledzy znów pozwolili swoim oponentom zabrać następnego Barona, co było ostatnim gwoździem do ich trumny.

Już za parę minut na kanale ESL.TV Polska transmitowany będzie kolejny pojedynek piątego tygodnia 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends, w którym zobaczymy E-Blue Digital Paradox oraz Fake Team. Mecz ten komentować będą Michał „Avahir” Kudliński, Daniel „Rajon” Pastusiak oraz Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk. Po więcej informacji na temat 16. sezonu ESL MP zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kikis

Druga porażka iHG w EU Masters! Polacy kończą fazę zasadniczą wynikiem 1-2

Illuminar Gaming z kolejną porażką w European Masters. Triumfator 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski musiał uznać wyższość Penguins i tym samym spadł na...