AGO Esports TOAO
fot. AGO/Krystian Pilawa

SL i-League S5: AGO wygrywa pierwszy mecz w kwalifikacjach

Po zaciekłej walce AGO Esports wyszło zwycięsko ze swojego pierwszego spotkania w ramach kwalifikacji do StarLadder i-League StarSeries Season 5. Polacy na trzech mapach pokonali eXtatus, dzięki czemu są bliżej awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

AGO Esports 2 : 1 eXtatus

(el. StarLadder i-League Season 5)
16 10 Inferno 5 8
6 3
11 5 Overpass 10 16
6 6
16 7 Cobblestone 8 10
9 2

Walka Polaków rozpoczęła się od wygranej pistoletówki i dwóch następnych rund. Po chwili eXtatus zdobyło jednak dwa pierwsze punkty. Jastrzębie nie dały za wygraną. Zdobywając w pierwszej połówce dziesięć oczek, AGO Esports pozostawiło rywali daleko w tyle. Druga runda pistoletowa wpadła tym razem na konto zawodników czeskiej organizacji. Trzy oddane przez ekipę Damiana „Furlana” Kisłowskiego punkty tylko trochę przybliżyły Patrika „DEV7La” Stuchlíka i spółkę do wyniku osiągniętego przez rodzimych graczy. Zwyciężając w sześciu następnych rundach, nadwiślańscy zawodnicy wygrali na mapie wybranej przez przeciwnika 16:8.

Grając na Overpassie AGO pokonało przeciwników w pierwszej rundzie. Po chwili jednak to gracze eXtatus pokazali na co ich stać odbierając Polakom cztery oczka. Czesko-słowacki zespół korzystając z błędów popełnianych przez rodzimych graczy coraz bardziej wysuwał się na prowadzenie. Ostatecznie po piętnastu rundach Jastrzębie miały na swoim koncie tylko pięć punktów. Zamiana stron nie przyniosła wielu zmian. Biało-czerwoni nadal nie demonstrowali nam gry z poprzedniej mapy. Po chwili byliśmy już świadkami pierwszej rundy meczowej eXtatus. Mimo że Polacy zdobyli jeszcze trzy oczka, nie udało im się dokonać comebacku.

Grając na decydującej mapie AGO Esports kiepsko radziło sobie na początku pierwszej połowy, przegrywając nawet 2:7. Po chwili przerwy technicznej, nadwiślańscy zawodnicy zaczęli jednak odrabiać straty. eXtatus w dalszej części gry po stronie terrorystów zdobyło już tylko jedno oczko i minimalnie prowadziło w tym spotkaniu. Sytuacja ta odmieniła się po zamianie stron. Jastrzębie zdobywając pierwsze cztery punkty po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Mimo kolejnych dwóch rund zdobytych przez przeciwnika, AGO bez przeszkód domknęło to spotkanie wynikiem 16:10.

Kolejnym rywalem AGO Esports w kwalifikacjach do SL i-League StarSeries Season 5 będzie Windigo Gaming, które w pierwszej rundzie grupy A wygrało 2:0 ze Sprout Esports.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL MP: Dwukrotny comeback PACT, PRIDE z kompletem punktów

Za nami kolejne cztery spotkania rozgrywane w ramach piątego tygodnia zmagań 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Komplet punktów trafił w ręce r...