W ostatnich tygodniach na światowej scenie Counter-Strike'a doszło do wielu naprawdę znaczących przetasowań. Już jutro będziemy mieli okazję na żywo przekonać się które z nich już teraz dadzą wymierne efekty, gdyż wówczas startuje DreamHack Masters Marseille 2018. We Francji pojawią się wszystkie najlepsze drużyny, chociaż oczy kibiców będą zapewne zwrócone głównie na te, które niedawno dokonały zmian kadrowych. Pierwszy w tym roku przystanek serii DreamHack Masters będzie okazją do lanowego debiutu w nowych barwach dla takich zawodników, jak m.in. Oscar "mixwell" Cañellas, Epitacio "TACO" de Melo czy też Jacky "Stewie2K" Yip. Po raz pierwszy w nowym ustawieniu zobaczymy także reprezentujący gospodarzy Team EnVyUs, który przebudowany został jeszcze w lutym.
Podstawowe informacje
Nazwa: DreamHack Masters Marseille 2018
Data i miejsce: 18 – 22 kwietnia 2018; Marsylia, Francja
Liczba uczestników: 16 drużyn
Pula nagród: 250 000 dolarów
Format rozgrywek: faza grupowa + faza pucharowa
Uczestnicy
Grupa A | |||||||
Cloud9 |
Team EnVyUs |
FaZe Clan |
G2 Esports |
||||
Skadoodle | Happy | rain | bodyy | ||||
autimatic | RpK | karrigan | NBK- | ||||
RUSH | ScreaM | NiKo | kennyS | ||||
tarik | kioShiMa | GuardiaN | apEX | ||||
FNS | hAdji | Xizt | mixwell | ||||
valens (trener) | maLeK (trener) | RobbaN (trener) | NiaK (trener) |
Grupa B | |||||||
mousesports |
Ninjas in Pyjamas |
SK Gaming |
Valiance & Co |
||||
chrisJ | f0rest | FalleN | emi | ||||
oskar | GeT_RiGhT | fer | LETN1 | ||||
ropz | draken | coldzera | huNter | ||||
suNny | REZ | boltz | NENO | ||||
STYKO | dennis | Stewie2K | Impulse | ||||
lmbt (trener) | pita (trener) | dead (trener) |
Grupa C | |||||||
Fnatic |
Natus Vincere |
Renegades |
TyLoo |
||||
KRIMZ | Edward | AZR | captainMo | ||||
JW | flamie | jks | DD | ||||
flusha | s1mple | USTILO | somebody | ||||
Golden | Zeus | Nifty | BnTeT | ||||
Lekr0 | electronic | jkaem | xccurate | ||||
Jumpy (trener) | kane (trener) | kassad (trener) |
Grupa D | |||||||
Astralis |
Gambit Esports |
Team Liquid |
Space Soldiers |
||||
dev1ce | Dosia | nitr0 | XANTARES | ||||
dupreeh | AdreN | EliGE | ngiN | ||||
Xyp9x | mou | Twistzz | paz | ||||
gla1ve | Hobbit | NAF | MAJ3R | ||||
Magisk | seized | TACO | Calyx | ||||
zonic (trener) | Andi (trener) | zews (trener) | hardstyle (trener) |
Harmonogram
18 kwietnia | ||||||
12:00 | FaZe Clan | vs | Team EnVyUs | BO1 | ||
12:00 | mousesports | vs | Valiance & Co | BO1 | ||
13:30 | Cloud9 | vs | G2 Esports | BO1 | ||
13:30 | SK Gaming | vs | Ninjas in Pyjamas | BO1 | ||
15:00 | Fnatic | vs | TyLoo | BO1 | ||
15:00 | Team Liquid | vs | Gambit Esports | BO1 | ||
16:30 | Natus Vincere | vs | Renegades | BO1 | ||
16:30 | Astralis | vs | Space Soldiers | BO1 | ||
18:00 | mecz przegranych grupy A | BO1 | ||||
18:00 | mecz przegranych grupy B | BO1 | ||||
19:30 | mecz przegranych grupy C | BO1 | ||||
19:30 | mecz przegranych grupy D | BO1 |
19 kwietnia | ||
10:00 | mecz wygranych grupy A | BO3 |
13:00 | mecz wygranych grupy B | BO3 |
16:00 | mecz wygranych grupy C | BO3 |
19:00 | mecz wygranych grupy D | BO3 |
20 kwietnia | ||
10:00 | decydujący mecz grupy A | BO3 |
13:00 | decydujący mecz grupy B | BO3 |
16:00 | decydujący mecz grupy C | BO3 |
19:00 | decydujący mecz grupy D | BO3 |
21 kwietnia | ||
10:00 | pierwszy ćwierćfinał | BO3 |
13:00 | drugi ćwierćfinał | BO3 |
16:00 | trzeci ćwierćfinał | BO3 |
19:00 | czwarty ćwierćfinał | BO3 |
22 kwietnia | ||
11:00 | pierwszy półfinał | BO3 |
14:00 | drugi półfinał | BO3 |
18:00 | wielki finał | BO3 |
Transmisja
Polska transmisja z DreamHack Masters Marseille 2018 dostępna będzie w GamerTV.