Gambit Esports seized
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Gambit eliminuje C9 i awansuje do półfinału DH Masters

Cloud9 za burtą! Północnoamerykańska formacja w ćwierćfinale DreamHack Masters Marseille 2018 musiała uznać wyższość Gambit Esports i tym samym pożegnała się z francuskim turniejem. Z kolei Denis „seized” Kostin i jego kompani awansowali do półfinału.

Gambit Esports  2 : 0 Cloud9

(DH Masters – ćwierćfinał)
(7) 22 11 Mirage 4 18 (3)
4 11
16 11 Train 4 7
5 3
Overpass

Drugi ćwierćfinał DreamHack Masters zaczęliśmy od pojedynku na Mirage’u, którego wybrało Cloud9. Jak się jednak okazało, atak północnoamerykańskiej piątki nie był aż tak skuteczny, jak moglibyśmy się spodziewać – to Gambit w pierwszej części dyktowało warunki, prowadząc na półmetku aż 11:4. Wschodnioeuropejska piątka już na początku drugiej części zgarnęła trzy rundy, wykonując kolejny krok w kierunku zwycięstwa. Jednak właśnie w momencie, gdy Gambit prowadziło 14:4, to w garść wzięło się C9. Świetna indywidualna gra oraz umiejętność wykorzystywania błędów rywala sukcesywnie przybliżała triumfatorów ELEAGUE Major Boston do wyrównania. W końcu je osiągnęli i przyszedł czas na dogrywkę. Jedna nie wystarczyła i dopiero po drugiej z triumfu mogli się cieszyć podopieczni Gambit.

Po Mirage’u przyszedł czas na Traina, którego w defensywie zaczynali zawodnicy Gambit. Rustem „mou” Telepov i spółka wygrali pistole, a po chwili prowadzili już 5:0. Po krótkiej serii porażek przebudziło się C9, doprowadziło do rezultatu 5:1, ale spełnił się scenariusz, którego amerykańska piątka prawdopodobnie najbardziej nie chciała – Gambit zresetowało jej ekonomię. Kazchsko-rosyjski zespół znalazł się w świetnej sytuacji i wiedział, jak to wykorzystać. Po piętnastu rundach ponownie mieliśmy 11:4. Żeby tradycji stało się zadość, Gambit zgarnęło pistoletówkę, przybliżając się do upragnionej szesnastej rundy. Na dokończenie dzieła zniszczenia nie musieliśmy długo czekać. Formacja z Europy Wschodniej oddała jeszcze tylko trzy rundy i zwyciężyła 16:7.

W kolejnym ćwierćfinale Astralis zagra z FaZe Clanem. Ten oraz kolejne mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem GamerTV. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Marseille 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dust2 zamiast Cobblestone'a – profesjonalni gracze z mieszanymi uczuciami

Dziś w godzinach porannych Valve zafundowało sporą niespodziankę wszystkim członkom społeczności CS:GO i przywróciło do puli map turniejowych legendar...